Aydın Toscalı Ankaragücü'nde

Cuma 04.06.2010 13:34

Ankaragücü, Kayserispor'da sözleşmesi biten stoper Aydın Toscalı ile 2 yıllık sözleşme imzaladı.

Sarayköy Tesisleri'nde yapılan imza törenine kulüp başkanı Ahmet Gökçek'in yarı sıra, basın sözcüsü Avni Kavlak, genel menajer Ender Yurtgüven ve futbolcu Aydın Toscalı katıldı.

Kulüp bakanı Ahmet Gökçek, 100. yılda önemli transferler yapacaklarının daha önce sözünü verdiklerini belirterek, ''Aydın Toscalı bu isimlerden birisi. Bu imza ile transfer sezonunu açtık. İlk düşüncemiz tecrübeli oyuncuları kadroya katmak. Aydın, Kayserispor'da çok başarılı sezonlar geçirdi. Bu transferde teknik direktörümüz Ümit Özat'ın katkısı büyük olmuştur'' dedi.

Aydın Toscalı ise 100. yılda Ankaragücü'nde olmaktan mutlu olduğunu ifade ederek, ''Büyük bir camiaya geldim. Beklentiler çok fazla. İstikrarımı burada da sürdürmek istiyorum. Ankaragücü'nü iyi yerlere getireceğimize inanıyorum'' diye konuştu.

Ahmet Gökçek, bir gazetecinin transfer çalışmalarıyla ilgili sorusuna, ''Geride kalan sezonun ikinci yarısında bu yılın temellerini attık. Kiralık gelen oyuncuları kadromuzda tutmayı amaçlamıştık. Pazartesi gününden itibaren bununla ilgili yeni bir çalışma olacak. Eksik bölgelere milli takımlarda forma giyen yabancı oyuncuları transfer etmeyi düşünüyoruz. 10 Haziran'dan sonra bu yönde de gelişmeler yaşanacak'' yanıtını verdi.

Gökçek, Rothen ile ilgili bir başka soruyu ise şöyle yanıtladı:

''Rothen konusunda anlaşma aşamasına geldik. İstediği rakamı biraz daha indirmek istiyoruz. Geçen sezon aldığının da altında bir rakam teklif ettik. Bir sorun olacağını sanmıyorum.''

Ankaragücü Kulübü Başkanı Ahmet Gökçek, yeni sezonda hedefleriyle ilgili düşüncelerine ise şöyle dile getirdi:

''Samsunsporlu Turgut için görüşmelerimizde sona yaklaştık. Turgut için Samsunspor'a altyapıdan iki isim vereceğiz. Hedefimiz 100. yılda şampiyon olabilecek bir kadro kurmak. Ama şu da unutulmamalı, 100. yılında şampiyonluk hedefiyle yola çıkan, ancak bunu başaramayan büyük takımlar var. Bu onların büyüklüğünden bir şey kaybettirtmedi. Biz öncelikle Türkiye Kupasını almayı ve Ankara'yı Avrupa kupasında temsil etmeyi hedefliyoruz.''
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN