Gençler'den rekor transfer

Pazartesi 07.06.2010 17:13

Gençlerbirliği, Hırvatistan'ın Sibenik takımından Bosnalı golcü Ermin Zec ile 4 yıllık sözleşme imzaladı.

Gençlerbirliği Basın Sözcüsü Enis Safi, Beştepe İlhan Cavcav tesislerindeki imza töreninde yaptığı açıklamada, zorlu bir mücadele sonrasında Zec'in transferini bitirdiklerini söyledi. Zec'in milli takımda da oynadığını ifade eden Safi, şunları kaydetti:

''Umut bağladığımız bir oyuncu. Uzun süre takip ettiğimiz bir futbolcuydu. Teknik ekibimiz ayrı ayrı değişik maçlarda izlediler. Teknik Direktör Doll'un seyretmesi sonrasında da olumlu karar bize bildirildi. Gönül ferahlığıyla transfer ettik. Gençlerbirliği'nde ender sayılacak bir ücretle transferi gerçekleştirildi. Olağanüstü bir durum olmazsa Gençlerbirliği, transferi kapatmıştır.''

Gençlerbirliği ile 4 yıllığına anlaşan Zec de ''Çok zor bir transfer oldu. Ancak burada olmaktan çok mutluyum. Hayırlı olsun'' dedi.

Bu arada, Bosnalı golcünün İngilizce bilmemesi nedeniyle imza töreninde tercüman sıkıntısı yaşandı. Futbolcunun menajeri basın mensuplarının sorularını futbolcuya yöneltmekte zorluk yaşayınca kendisi cevap vermek durumunda kaldı.

GENÇLERBİRLİĞİ'NİN EN PAHALI TRANSFERİ OLDU

Öte yandan Zec, Gençlerbirliği'nin şimdiye kadar ki en pahalı transferi oldu. Zec'in kulübü Sibenik'e bonservis bedeli olarak 2 milyon 200 bin avro, futbolcuya da yıllık 500 bin avro ödeneceği öğrenildi.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN