G.Antep transferde hızlı

Perşembe 10.06.2010 14:43

Gaziantepspor, yeni sezon için transfer çalışmalarını sürdürüyor.

Kulüp Basın Sözcüsü Mehmet Kızıl, AA muhabirine yaptığı açıklamada, bu sene iddialı bir ekip oluşturma çabası içinde olduklarını belirterek, teknik direktör Tolunay Kafkas'ın isteği doğrultusunda transfer çalışmalarının sürdürüldüğünü belirtti.

Sezon sona ermeden önce bazı futbolcularla yolları ayırma kararı aldıklarını, gidenlerin yerine daha kaliteli, takımın gücüne güç katabilecek oyuncuları kadroya almak istediklerini ifade eden Kızıl, sözlerini şöyle sürdürdü:

''Şu ana kadar Antalyaspor'dan Yalçın, Şenol Can, Eskişehirspor'dan forvet oyuncusu Mehmet Yılmaz'ı kadromuza kattık. Dün anlaşma imzaladığımız bir genç çocuk daha var. Türkiye'nin gelecekte yıldızı olabilecek bir futbolcu adayı olarak gösteriliyor. İşlemleri daha bitmediği için yarın veya ilerleyen günlerde kamuoyuna yansır. 1992 doğumlu, orta sahada oynayan bir futbolcu.
Şu anda mevcut kaliteli bir kadromuz var, iskelet kadroyu koruyoruz. Geçen sezon en çok defansta ve gol yollarında sıkıntı yaşadık. Tolunay hocamızla koordineli şekilde, transferde şu anda defans ve forvet ağırlıklı
çalışıyoruz.''

Kızıl, Galatasaray'dan Emre Güngör'ün transferi için Galatasaray kulübü ile görüştüklerini, ayrıca çok kaliteli bir santrforun alınması için çalışmaların yürütüldüğünü bildirerek, ''Başkanımızın 2 yıldır çok istediği iyi bir santrforu takıma katmak için çalışmalar sürüyor. Partizan'dan oynayan Diarra'nın dışında başka isimlerle de görüşmeler var. Ankaragücü'nde sözleşmesi sona eren El Yasa'nın transferinde de sona yaklaşıldı'' bilgisini verdi.

''SEMİH'E BİLE TALİP OLDUK''
Kızıl, kulübün transfere bakışını da şöyle özetledi:

''Eğer aldığımız oyuncu, mevcut kadrodaki oyuncudan daha iyiyse tabii ki diğer arkadaşımızı göndermek zorundayız. Bu tüm mevkiler için geçerli. Öncelikle göndermek yolunu değil, transfer etme yolunu seçtik. Gönderilecekler daha sonra belli olacak. Şu anda isim de belirlemedik.

Gaziantepspor bugün futbol piyasasında herkesin oynamak istediği bir kulüp haline geldi. İki yıldır başlattığımız yapılanma sayesinde hiçbir futbolcu buraya gelmek için tereddüt etmiyor. Rahatlıkla herkese talip oluyoruz. Biz bugün Semih'e bile talip olduk. Fenerbahçe, Galatasaray, Beşiktaş... Tabii bunların konumu çok farklı, ama burası da Gaziantepspor kulübü.''

Mehmet Kızıl, Futbol Federasyonun 10 yabancı kontenjanı tanımasına rağmen bu haklarını kullanmayacaklarını, muhtemelen kadrolarında 8 yabancı oyuncu bulunduracaklarını sözlerine ekledi.
Gaziantepspor yeni sezon hazırlıklarına 24 Haziran'da Gaziantep'te başlayacak, yurt dışı kamp yeri ise Avusturya olarak belirlendi.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN