Web Sürümüne Geç

Sağlam: Gururlandım

Perşembe 10.06.2010 11:55

Bursaspor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, uzun yıllar sonra Trabzonspor'un ardından bir Anadolu takımının şampiyonluğunu Türkiye'ye yaşatmanın kendilerini gururlandırdığını söyledi.

Turkcell Süper Lig şampiyonu Bursaspor'un teknik direktörü Ertuğrul Sağlam, Antalya'nın Serik ilçesine bağlı Belek beldesinde düzenlenen Pro-Lisans kursuna katılan teknik direktörlere, Susesi Oteli'nde şampiyonluk yemeği verdi. Yemeğe katıldıkları için teknik direktörlere teşekkür eden ve çok güzel bir kurs ortamı yaşadıklarını belirten Sağlam, ''Uzun yıllar sonra Trabzonspor'un ardından bir Anadolu takımının şampiyonluğunu ülkemize yaşatmak bizi gururlandırdı. Sevincimize ortak olduğunuz için hepinize teşekkür ediyorum'' dedi.

Yabancı hocalara karşı olmadığını dile getiren Sağlam, bir Türk antrenörü olarak şampiyonluğu yaşadığı için Türk teknik direktörlerinin çok mutlu olduğuna inandığını vurgulayarak, ''İnşallah benim Bursa'ya yaşattığım şampiyonluğu, meslektaşlarım olarak sizler de yaşarsınız'' diye konuştu.

Teknik direktör Samet Aybaba da Türk antrenörlerin birlik ve beraberlik içerisinde olduğu sürece kendilerini kimsenin yıkamayacağını kaydetti. Türk teknik direktörlerinin birbirlerine destek olmaları durumunda, yapamayacakları bir iş olmadığını söyleyen Aybaba, ''İşte en büyük örnek olan Ertuğrul Sağlam kardeşimizdir. Sağlam, Bursa'yı şampiyon yapmıştır. Biz birlik ve beraberlik içerisinde olduğumuz sürece Türk futbolu daha da ilerleyecektir'' dedi.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN