İnsua geldi

Perşembe 17.06.2010

Dün gece Bursa'ya gelen orta alan oyuncusu bugün yıllığı 1.5 milyon euro'dan üç senelik imza atacak

Yeni sezonda mücadele edeceği Şampiyonlar Ligi'nde başarılı olabilmek için güçlü bir kadro kurma çabasında olan Bursaspor yönetimi, Arjantinli orta saha oyuncusu Federico İnsua'yı Bursa'ya getirdi. Bu transferle yakından ilgilenen futbol şube sorumlusu Mesut Mestan, Boca Juniors'ta kiralık olarak oynayan futbolcunun menajeriyle önceki gün Almanya'nın
Münih kentinde görüşmüştü.

YAZICI'DAN ONAY
Yıllık 1.5 milyon euro'ya el sıkışan Mestan, 600 bin euro'nun peşin istenmesi üzerine durumu başkan İbrahim Yazıcı'ya bildirmişti. Yazıcı'nın "Ertuğrul Sağlam, İnsua'yı istiyor. Biz de onu getireceğiz" sözleri üzerine de el sıkışmıştı. Dün menajeriyle birlikte İstanbul'a gelen ve oradan da Bursa'ya giden yıldız futbolcu, bugün sağlık kontrolünden geçecek, ardından da resmi sözleşmeye imza atacak.

LİGE KADAR HAZIR

İkinci başkan Haluk Özkıyıcı, UEFA kriterlerine uygun hale getirilmeye çalışılan Atatürk Stadı'ndaki çalışmaların ağustos ayında biteceğini bildirdi. Özkıyıcı, "Hazırlıklar aralıksız sürüyor. Belediye başkanı Recep Altep de yakından ilgileniyor. Aksilik çıkmazsa lig başlamadan bitecek" dedi.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN