Karabükspor'a 25 futbolcu

Salı 22.06.2010 21:42

Turkcell Süper Lig takımlarından Kardemir Karabükspor, 7 ayrı ülkeden getirttiği toplam 25 yabancı oyuncuyu denemeye aldı.

İç transfer çalışmalarını tamamlayan ve dış transfer çalışmalarını tüm hızıyla sürdüren Kardemir Karabükspor, İngiltere ve Fransa başta olmak üzere, Senegal, Güney Afrika, Kamerun, Hırvatistan ve Gürcistan'dan yaşları 20 ve 28 arasında değişen 25 oyuncuyu denemeye aldı. Ovacık Sporcu Kamp Eğitim Merkezinde denemeye alınan oyuncuları Karabükspor Futbol Şube Sorumlusu Metin Yılmaz, Genel Menajer Seyit İçgül ve alt yapı hocaları izledi.

Karabükspor Futbol Şube sorumlusu Metin Yılmaz, Türk Futbolunun en büyük hastalığının yabancı futbolculardan istenen verimin alınamaması olduğunu söyledi. Yılmaz, "Bu sene Süper Lig'e yeni çıkmış bir takım olarak makul seviyede olan bütçemizi en verimli bir şekilde kullanmanın hesabını yapıyoruz. Biz de dünyanın her köşesinden futbolcuları buraya getirerek 10 günlük kampa tabi tutuyoruz. İstediğimiz tarzda ve mevkide beğendiğimiz futbolcuları A Takım kampına getireceğiz. Bununla ilgili çalışmalarımız devam ediyor" dedi.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN