Ankaragücü'nde flaş gelişme

Pazartesi 05.07.2010 16:10

Ankaragücü Kulübü Mali İşlerden sorumlu Asbaşkanı Ayhan Atalay, kulüpteki tüm görevlerinden istifa ettiğini açıkladı.

Atalay, AA muhabirine yaptığı açıklamada, ''İşlerimin yoğunluğu ve gördüğüm lüzum üzerine Ankaragücü'ndeki tüm görevlerimden istifa ettim. İstifa mektubumu da kulübün Tandoğan'daki merkezine gönderdim'' ifadelerini kullandı.

Atalay'ın istifasının ardından altyapı sorumlusu Orhan Özdağ'ın da görevlerinden ayrıldığı öğrenildi.

ÖZDAĞAN DA BIRAKTI

Ankaragücü'nde Mali İşlerden Sorumlu Asbaşkanı Ayhan Atalay'ın kulüpteki tüm görevlerinden istifa etmesinin ardından, altyapı sorumlusu Orhan Özdağan da görevini bıraktı.

Özdoğan, konuyla ilgili olarak AA muhabirine yaptığı açıklamada, Ankaragücü'ndeki altyapı sorumluluğu görevine Ayhan Atalay'ın isteğiyle geldiğini belirterek, ''Benim ekip olma anlayışımda bir ekip birlikte göreve gelir, görevden de birlikte ayrılır. Ayhan Atalay'ın istifasının ardından benim de bu görevde kalmam doğru olmazdı'' dedi.

Altyapıda yeni bir yapılanma içine girdiklerini, ancak gelinen noktanın hiçkimse için beklenen son olmadığının altını çizen Özdoğan, ''Benim görevi bırakmamın ardından altyapı hocalarımızdan Fahri Bayraktar, Ahmet Öztürk, Murat Tosun, Burhan Koç ve Alican Bilici de görevlerinden ayrıldı. İsmi geçen bu hocalarımıza hiçbir şekilde görevi bırakmaları gibi bir istekte bulunmadım. Bu karar da tamamen onların hür iradesiyle verilmiştir. Birkaç antrenör arkadaşımın da görevden ayrılmak istediklerini biliyorum. Ancak devam eden futbol okulları var ve bu okullar hiçbir şartta durmamalıdır. Sanırım görevi bırakmak isteyen arkadaşlarımın da durumu yarın netlik kazanacaktır'' diye konuştu.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN