Youla olayı büyüdü

Perşembe 08.07.2010 10:13

Eskişehirspor'un eski futbolcusu Gineli Souleymane Youla, Eskişehir'de gözaltına alındı.

Eskişehirspor Teknik Direktörü Rıza Çalımbay'a hakaret ettiği iddiasıyla yargılanan ve havaalanında gözaltına Souleymane Youla, tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

Alınan bilgiye göre, yaklaşık 7 saat Tepebaşı İlçe Polis Merkezi Amirliğinde tutulan Youla, sağlık kontrolünün ardından sivil polis eşliğinde adliyeye götürüldü. Burada ifadesi alınan Youla, tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

Youla ve avukatı Rüstem Özışık, adliye çıkışında gazetecilerin sorularını cevaplamadı.Youla, geçen yıl Eskişehirspor'un Antalyaspor ile deplasmanda yapacağı maça çeşitli bahaneler öne sürerek gelmemiş, bu sırada Belçika'da olduğu iddia edilmişti. Eskişehirspor Kulübü yönetimi de Youla'yı kadro dışı bırakmıştı. Youla'nın, bu sırada çeşitli basın yayın organlarına açıklamalarda bulunarak kulüp yöneticileri ile Çalımbay'a hakaret ettiği öne sürülmüştü.

Youla, 20 Aralık 2009'da kulüp yönetim kurulu kararıyla süresiz kadro dışı bırakılmış, Çalımbay, kendisine basın yoluyla hakaret ettiğini iddia ettiği Youla hakkında suç duyurusunda bulunmuştu.
Bunun üzerine Denizlispor, Eskişehirspor'un kadro dışı bıraktığı Youla ile 20 Ocakta 2,5 yıllık sözleşme imzalamıştı. Youla 2 Şubatta Brüksel'den uçakla geldiği Atatürk Havalimanı'nda Çalımbay'ın suç duyurusu nedeniyle gözaltına alınmış, ifadesinin ardından serbest bırakılmıştı.

Youla da kariyerine zarar verdiği için Çalımbay aleyhine Uluslararası Futbol Federasyonları Birliğinde (FIFA) dava açtığını açıklamıştı.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN