Web Sürümüne Geç

  Yazıcı'nın Süper Kupa hayali!

  Pazartesi 02.08.2010 17:27
  Bursaspor Kulübü Başkanı İbrahim Yazıcı, Süper Lig şampiyonluğu kupasının ardından yine bir ilki gerçekleştirerek Süper Kupa'yı da müzelerine taşımanın en büyük arzuları olduğunu bildirdi.

  Yazıcı, yazılı açıklamasında, kulübün 47 yıllık tarihindeki ilk Süper Lig şampiyonluğuna ulaşmanın gururunu yaşamakla birlikte bundan sonra sorumluluklarının camia ve ülke adına arttığını da bildiklerini kaydetti.
  Süper Lig şampiyonluğunun ardından ilk önemli sınavı 7 Ağustos Cumartesi akşamı İstanbul Olimpiyat Stadı'nda Trabzonspor ile yapacakları Süper Kupa maçıyla vereceklerini anımsatan Yazıcı, ''Süper Lig şampiyonluğu kupasının ardından yine bir ilki gerçekleştirerek Süper Kupa'yı da müzemize taşımak en büyük arzumuzdur'' dedi.

  Yazıcı, sahaya Bursaspor'un ''şampiyon'', Trabzonspor'un da Anadolu futbolunun gücünü çeyrek asır önce tüm Türkiye'ye kabul ettiren ''büyük kulüp'' kimliğiyle çıkacağını belirterek, şöyle devam etti:
  ''Anadolu'nun iki devi olarak umut ediyorum ki, hem futbol hem de fair-play olarak örnek bir mücadele sergilenecektir. Süper Kupa'nın ilk kez iki Anadolu takımının mücadelesine sahne olması, bu karşılaşmanın önemini arttırmaktadır. İki kulüp taraftarı karşılaşmayı bir şölen havasına büründürecektir.
  Ayrıca Bursa'daki tüm kurum ve kuruluşların, bu maça yönelik taraftar organizasyonlarında desteğini bekliyor ve Bursalı futbolseverleri bu tarihi maçta yanımızda görmek istiyoruz.''
  Yükleniyor
  BİZE ULAŞIN