Web Sürümüne Geç

  Konyaspor'da imzalar atıldı

  Salı 03.08.2010 15:56

  Konyaspor, dış transferde anlaşma sağladığı 3 futbolcuyla sözleşme imzaladı.

  Konyaspor Kulübü Başkanı Bahattin Karapınar, Tatlıcak Tevfik Lav Tesisleri'nde düzenlenen imza töreninde, Avusturya kampını tamamladıktan sonra yeni sezon hazırlıklarını Konya'da sürdürdüklerini söyledi.

  Takımı güçlendirmeye devam ettiklerini ifade eden Karapınar, ''Eksik olan mevkilere yaptığımız transferlerle takımımız daha da güçlendi. Sezon başından bu yana Konyaspor'u, Süper Lig'e yakışan kaliteli bir ekip haline getirmeye çalışıyoruz. Çok disiplinli, karakterli ve düzgün arkadaşlardan oluşan bir grup halindeyiz'' dedi.

  Karapınar, yeni transferlerin takıma güç katacağını da vurgulayarak, şunları kaydetti:

  ''Yeni transferlerimizden Emre Toraman Türk futbolunun yakından tanıdığı bir isim. Kendisi ile yaklaşık 4-5 yıldır tanışıyorum. 3 sezon önce Konyaspor'a transfer etmek istemiştik olmadı. Konyaspor'a çok şey katacağını ümit ediyorum. Forvet hattındaki eksiklikleri gidermek adına da transferler yaptık. Türkiye'ye yabancı olmayan İvan'ı kadromuza dahil ettik. İvan, 2008-2009 sezonunda kısa bir süre de olsa Denizlispor forması giymişti. Güçlü fiziğiyle forvet hattında başarılı olacaktır. Peter Grajciar'ın da takımıza önemli katkıları olacağını düşünüyorum.''

  Karapınar, 3 futbolcunun Konyaspor'a uzun yıllar hizmet edeceğini sözlerine ekledi. Daha sonra Emre Toraman 2, İvan Lietava 4 ve Peter Grajciar 3 yıllık sözleşmeye imza attı.

  Grajciar, imzanın ardından yaptığı açıklamada, Konyaspor'un Süper Lig'de önemli başarılara imza atabilecek potansiyele sahip olduğunu, bu nedenle yeşil-beyazlı ekibi tercih ettiğini belirtti.

  Lietava da Konyaspor'un başarısı için mücadele edeceğini bildirdi.

  Konyaspor'un dışında 3-4 kulüpten önemli teklifler aldığını bildiren Emre Toraman ise Konyaspor'u tercih etmesinde Kulüp Başkanı Karapınar'ın önemli etkisinin olduğunu söyledi.
  Yükleniyor
  BİZE ULAŞIN