Web Sürümüne Geç

  TS ve BJK şampiyonluğa oynar

  Salı 10.08.2010 12:56

  Trabzon ile Beşiktaş şampiyonluğa oynar. Eskişehir zorlar. Bursa beklentileri karşılayamaz. G.Antep, gol rekoru kırar. F.Bahçe ile G.Saray ilk 5 içinde yer alırsa başarı sayılmalı.

  1- Kulübesiyle öne çıkıyor
  Trabzonspor nokta atışı yaptı. Göbeğe gösterişsiz ama işi bilen Glowacki ile Teo'yu besleyecek Jaja'yı aldı. Daha önemlisi Trabzonspor'un, Giray, Engin, Ceyhun, Gabric, Yatara, Murat ve Umut'tan oluşan iyi bir kulübesi var. Güneş gerçeği de ortada. Tek sorun Cale ama lige en hazır takım Trabzonspor.

  Recep - Serkan, Glowacki, Egemen, Cale - Burak, Colman, Selçuk, Alanzinho – Jaja – Teo

  2- Guti, Q7'ye uyarsa…
  Beşiktaş; kazanmayı bilen iki yıldız aldı. Futbola aç Q7 ve 'beni nasıl satarsınız?' ateşiyle yanan Guti. Guti savaşçı, Q7 yıldız. Q7, 'paramı aldım yatarım' tezini boşa çıkardı. Guti de aynı havada oynarsa Beşiktaş, ortalığı yakar. Bir de Necip var ki, bu sezonun yıldız adayı...

  Hakan - Toraman, Zapo, Ferrari, İsmail - Necip, Ernst, Guti - Quaresma, Nihat, Bobo

  3- İki oyuncu şampiyonluğa oynatır
  Eskişehir iki ön libero ile oynayacak. Zor gol yiyecek. Tello serbest, Batuhan tek forvet. İyi bir stoper ile çift yönlü oynayabilen bir orta saha oyuncusu Eskişehir'i F.Bahçe ve G.Saray'dan şanslı yapar.

  Ivesa - Erkan, Vucko, Nadarevic, Volkan - Pele, Sezgin - Doga, Sezer, Tello – Batuhan

  4- İyi transferler yapılmadı
  Bursa çok ama boş transfer yaptı. Insua dahil Arjantinliler, kadro şişirdi. Stepanov'un bile forması garanti değil. Bursa, geçen sezon büyük iş başardı ama bu sezon daha ciddiye alınacağı için ilk üçe girmesi başarı olur.

  Ivankov - Ali, Ömer, Stepanov, Vederson - Volkan, Ergic, Insua, Ozan - Sercan, Turgay

  5- G.Antep gol rekoru kırar
  G.Antep'in kadro yapısı F.Bahçe'ye oranla 4-3-3'e daha uygun. Ama Tolunay Kafkas, defansif bir teknik adam. G.Antep gol rekoru kırar, Sosa gol kralı olur. M.Ceylan'ın yıldızı parlar. G.Antep, F.Bahçe ve G.Saray'ı sollar geçer.

  Karcemarskas - Elyasa, Emre, Yalçın, Ivan - Olcan, M.Ceylan, Zurita - Sosa, Beto, Cesar

  6- F.Bahçe'de kanlı devrim yılı
  F.Bahçe sıkıntılı. İsviçre faciası, 4-3-3 devrimi, Alex … Ligin başlamasıyla bir de yedekte kalacak yabancılar sıkıntısı başlayacak. Alex'in yanı sıra 2 yabancı daha yedek kalacak. Bu sezon devrim yılı. Ya bu yıl kaybedilecek, ya da Kocaman'ı gönderip futbolcuya dayalı sisteme devam etme kararı alınacak

  Volkan – Gökhan, Lugano, Bilica, Santos – Selçuk, Emre, Özer – Dia, Stoch, Gökhan

  7- Rijkaard ile Polat savaşta
  G.Saray'da Polat ve Rijkaard savaşı var. Rijkaard'ın istedikleri alınmadı, istemedikleri getirildi. Kalsın dedikleri uçtu. G.Saray; güçleneceğine zayıfladı. Kaleci sıkıntı. Uyum yok. Arda dışında takımı ileri taşıyacak futbolcu yok. OFK galibiyeti, sıkıntıları sadece gizledi.

  Aykut – Sabri, Neill, Servet, Hakan – M.Sarp, Cana, Elano - Arda, Kewell, Baros.

  8- İki maçta da kimse yenemez
  Kasımpaşa çok can yakar çok. Onları Türkiye Ligi'nde iki maçta da yenecek takım yok. Seyirci sorunu olmasa ilk 4'e rahat oynarlar.

  Murat - Keller, Barış, Henrique, Ergün - Varela, Sarmov, Merthan, Yekta - G.Güleç, Dimitrov

  9- Kene gibi takım
  İBB, 4-2-3-1 gibi ilginç bir sistemle oynuyor. Kene gibi takım. Rakibini çileden çıkarıyor. Mahmut ve Gökhan parlayacak. İBB ilk 10'un altına düşmez.

  Hasagic - Kus, Vinicius, Mahmut, Erkem - Serhat, Efe - Gökhan, Holmen, İ.Akın - Tum, İskender

  10- Pas trafiği baş döndürür
  Manisa, Daum'un F.Bahçe'ye oynattığı sistemi oynayacak. Nokta santrforsuz Manisa'nın pas trafiği baş döndürebilir ama defansta sıkıntı büyük.

  İlker - Ö.Aysan, Dixon, Hüseyin, Burak - G.Emreciksin, Y.İncedemir, Nizemattin, Simpson - Dica, Promise
  11- Kaliteyi artırmak gerek
  G.Birliği'nin iyi yerlileri var kadrosu da derin ama kanatlara iki daha kaliteli oyuncu gerek. Bu haliyle G.Birliği ancak ilk 10'u zorlar. Yukarısı sürpriz olur.

  Serdar - O.Sam, Aykut, Curri, M.Kalkan -Cem Can, Harbuzi, Stewart, Hursut - Zec, M.Pektemek

  12- Olan beklere olur

  Antalya'nın maçlarında öndeki 4 oyuncu ile arkalarındaki 3 oyuncu arasında 25-30 metrelik fark olacak. Zor bir sistem. Antalya'nın bekleri çok zorluk çeker.

  Ömer - E.Sekman, Radeljic, Tuna, İlkem - Sedat, Proment, Kerem - Tita, Ertuğrul, Zitouni – Necati

  13- Kayseri fiyasko olur
  Kayseri, F.Bahçe'den beter. Parası var ama kimse gelmiyor. Bakalım Şota, van Gaal'den öğrendikleri uygulayabilecek mi?. Kayseri bu sezonun fiyaskosu olur.

  Suleymanou - Hamza, Eren, Serdar, Hasan Ali – Santana - Torisi Selim, Moritz, M.Eren – Cangele

  14- Ümit Özat'ın işi zor
  A.Gücü para harcadı. Takımı Ümit Özat'a teslim etti. Kovulmaya en yakın teknik adam. Turgut'a dikkat! Senecky için Serkan'ın feda edilmesi komik.

  Senecky - Zewlakow, Aydın, Hanefi, Rajnoch - Turgut, Hürriyet, Sapara, Çakır - Vittek, Sestak.

  15- Az paraya iyi transfer

  Buca için Bülent Uygun az paraya, iyi transfer yaptı. Mulemo gelecek sezon büyüklere gider. İlk yarı sıkıntı çekip, ikinci yarı toparlarlar. Bu takım düşmez.

  Carlos - Koray, Tomas, Ediz, Mulemo - Musa, İ.Dagasan, Leko, E.Aktaş – Manucho, Dady

  16- Tek avantaj Ziya Doğan
  Konya, 'eyvah eyvah' denecek takım. Sivasspor ile birlikte bu ligin en güçsüz kadrosuna sahip ekibi. Tek avantajı her takımda başarılı olan Ziya Doğan.

  Gökhan - Hakan, Troest, Kere, Abbas - Veli, Adnan, E.Toraman, Dockal - Erdal, Lietava

  17-Sivasspor bu ligden düşer
  Sivasspor yönetimi geçen sezonu kurtaran Mesut Bakkal'a haksızlık yaptı. Bu haliyle Sivasspor, ligden düşmenin bir numaralı adayı. Suçlusu da yönetim.

  Ramovic - Abdurrahman, Sedat, Murat, Hayrettin - Kadir, Cihan, M.Nas, Erman – Kamanan – Yıldız

  18- Takviyeler yetersiz kaldı

  Karabük'e iyi takviye yapılmadı. Her sene Bank Asya'dan gelen takım düşer geleneğini sürdürecek takım bu sezon da Karabük olur gibi duruyor!

  Tomic - Ergin, Deumi, Muhammet, Seric - Yasin, Cernat, Tozo, F.Ceylan - Emenike, İlhan
  Yükleniyor
  BİZE ULAŞIN