Web Sürümüne Geç

Spor Toto Süper Lig tanıtıldı

Perşembe 12.08.2010 16:45

Futbolda Süper Lig'in isim sponsorluğunu Spor Toto'nun almasıyla ilgili protokol İstanbul'da imzalandı.

Four Seasons Bosphorus Otel'de gerçekleştirilen imza töreninde, Devlet Bakanı Faruk Nafiz Özak, Gençlik ve Spor Genel Müdürü Yunus Akgül, Spor Toto Teşkilat Başkanı Bekir Yunus Uçar, Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Mahmut Özgener, TFF Başkanvekili Lutfi Arıboğan, TFF Yönetim Kurulu Üyeleri Zafer Yıldırım ve Yunus Egemenoğlu ile Digitürk Genel Yayın Yönetmeni Ertan Özerdem hazır bulundu.

Fenerbahçe Kulübü ve Kulüpler Birliği Vakfı Başkanı Aziz Yıldırım'ın da izleyiciler arasında bulunduğu törende, Süper Lig'in yanı sıra, TFF 2. Lig ve TFF 3. Lig'in isim hakları da 5 yıl süreyle Spor Toto tarafından alındı. Artık yeni dönemde liglerin adları, Spor Toto Süper Lig, İddaa 2. Lig ve İddaa 3. Lig olarak kullanılacak.

ÖZGENER: ''PROFESYONEL LİGLERDE YENİ BİR DÖNEM BAŞLIYOR''
TFF Başkanı Mahmut Özgener, profesyonel liglerde yeni bir dönemin başladığını kaydederken, ''Türk futbolu için bir milat olan yayın ihalesi sonucunda, Süper Lig'de mücadele eden kulüplerimize yüzde 126 artışla yılda 321 milyon dolar aktarılacak olması Türk futbolu açısından gurur verici. Türk sporunun en değerli markalarından biri olan Süper Lig'in 5 sezondur devam eden isim sponsorluğu, bugünden itibaren ülkemizin bir başka değerli kurumunun ismiyle devam edecek. İki gün sonra 53. sezonuna merhaba diyecek olan Süper Lig bundan sonra Spor Toto Süper Lig adıyla anılacak'' dedi.

Avrupa'nın en değerli ligleri arasındaki yerini sağlamlaştıran Süper Lig'e duydukları güven ve yaptıkları yatırım için Spor Toto Teşkilatı'nı kutlayan Mahmut Özgener, 2005 yılından bu yana isim sponsorluğu yaparak futbola önemli bir kaynak aktarımı sağladığını belirttiği Turkcell firmasına da teşekkür ederken, şu ifadeleri kullandı:

''Bu güç birliğinin yaratılmasında, futbolumuzda sağlanan güven ortamının, futbola aktarılan kaynak artışının payı büyük. Bugünkü mutluluğumuz sadece Süper Lig'in isim sponsorluğundan kaynaklanmıyor. Spor Toto Teşkilatı, Türk Futbolunun atar damarlarından TFF 2. Lig ve TFF 3. Lig'e de ismini verdi. Bu gelişmeler, futbolun endüstrileştiği bir ortamdan geri kalmadığımızı, çağa ayak uydurduğumuzun en güzel kanıtı. Futbola aktarılan bu ekstra kaynaklar, tüm liglerdeki kulüplerimiz için önemli bir itici güç olacaktır.''

Özgener, yayın ihalesinde yapılan anlaşma gereği Süper Lig'in isim haklarının Digitürk'e verildiğini hatırlatarak, ''Ancak yayıncı kuruluştan gelen talep üzerine görüşmeleri biz sürdürdük ve bu anlaşmayı yaptık'' dedi.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN