Web Sürümüne Geç

  20 emir yetmez!

  Salı 18.08.2010

  İlkhaftalar MHK için zordur MHK en iyi hakemlerini ilk maçlara verir. Ancak yine de sezon açılışında hakem hataları göze çarptı Abitoğlu penaltıyı görmezden geldi, Arda'ya sarı gösteremedi. Yıldırım gergin, Durmaz çok kötüydü. Hakeme 10 değil 20 emir versen boş!

  Takımlar için sezonun ilk maçı ne derece zor ise hakemler ve MHK için de sezonun ilk haftası çok zordur. MHK de ilk haftaya hazırlık kampının en iyi kadrosuile girmek ister. Çünkü saha uygulamaları ile tüm futbol camiasına mesaj vermek ister. Bu hafta görüldü ki hakemler yine geçen yıl kaldıkları yerden devam ediyorlar. Standarttan uzakkafalarına göre yorumlarıyla bu sezonda da ciddi sıkıntılar yaratacaklar mesajını verdiler. 10 emir değil 20 emir de versen nafile.

  Erkan'ı nasıl görmezsin?
  Bucaspor-Beşiktaş maçında Barış Şimşekkendisinin net gördüğü bariz gol şansı pozisyonunda yardımcısına bakıyor ve Ediz'e kırmızı yerine sarı kart veriyor. Bucasporlu Erkan'ın çeyrek dairenin dışından yaptığı korner atışlarını tespit edemeyişleri, Guti'nin "kart göster" işaretine duyarsız kalması MHK'nin 10 emrine ters düşüyor. Sivasspor-G.Saray maçında Kamil Abitoğlu kartları kafasına göre kullanıyor, penaltılarda arkasını dönüp gidiyor, Arda topu bilerek elle oynuyor. Net sarı olması gerekirken hakem oralı bile olmuyor. Kewell tekmelerden yerden kalkamıyor ama Abitoğlu bu taktiği çözemiyor. Hakemler Rijkaardile Hayati Soydaş'ın geçen yılldan kalan kavgasına önlem alamıyorlar.

  Rijkaard-Soydaş olayı
  Hani Yüksel Okçuoğlu hakemlere verdiği 10 emirde "teknik alanda oyunu bozan varsa gerekli ceza uygulanacak" demişti. Esas olan ceza uygulaması değil tabii ki usta hakem bir yıl önceki bu olayı hatırlayıp maç planında olay olmadan önlem alması. Ama nerede bizde öyle hakem? 4. hakem Mustafa Öğretmenoğlu'nun geçen yıl böyle bir olayın yaşandığından haberi bile yoktur. O Sivas'a güzel bir seyehat yaptı.

  Yıldırım çok gergindi
  F.Bahçe-Antalyaspor maçının başında Bülent Yıldırım nedendir bilinmez ama olağanüstü gergindi! Futbolcular centilmence oynamaya çalışıyor, hakem olmasa da maç oynanacak ama Bülent gergin! Maç 4-0 olduktan sonra hakem yumuşadı ve kenara çekildi. Biraz güleryüzlü olsan disiplini elden mi kaçıracaksın Bülent?

  Çakır sezona iyi başladı
  Ankaragücü-Trabzonspor
  maçında Cüneyt Çakır sezona iyi başlayan hakemlerimizden ancak kart uygulamalarında biraz daha dikkatli olmalı. Her faulde sarı kart göstermek zorunda değilsin Cüneyt. Ama her şeye rağmen şu anda ülkemizin en öncü hakemi. Bursaspor-Konyaspor maçında Süleyman Abay sezona çok iyi hazırlanmış. "Benim yılım olacak" dercesine maçta çok koştu. Zaman zaman oyunun içinde kaldı, hatta bir ara Ali Tandoğan ile Konyaspor ceza alanının önünde ikiye- bir yaptı! Eğer pozisyon gol olsaydıbaşı çok ağrırdı. Kart uygulamalarının hepsi doğruydu. Oyuna pozitif katkı sağladı, başarılı maç yönetti. Bence haftanın en iyisiydi. Hüseyin Göçek, Halis Özkahya, Özgür Yankaya başarılı bir hafta geçirirken haftanın en başarısız hakemi Aytekin Durmaz oldu.


  Etiketler Bucaspor, MHK, Beşiktaş
  Yükleniyor
  BİZE ULAŞIN