Web Sürümüne Geç

Sivasspor şampiyona odaklandı

Pazartesi 23.08.2010 17:27

Basın sözcüsü Ünsal:"Bursaspor karşısında bir Galatasaray bulmayacak,Sivasspor gibi taş bir takım bulacak"...

Spor Toto Süper Ligde hafta sonu Bursaspor ile karşılaşacak Sivasspor'un basın sözcüsü Fikret Ünsal, ''Bursaspor, karşısında bir Galatasaray bulmayacak, Sivasspor gibi taş gibi bir takım bulacak'' dedi.
Ünsal, AA muhabirine yaptığı açıklamada, ligin ilk haftasında yendikleri takımın Galatasaray olmasından öte lige galibiyetle başlamalarının önemli olduğunu söyledi.

İlk haftalarda toplanacak puanların her zaman için, özellikle Anadolu takımları açısından çok önemli olduğunu ifade eden Ünsal, ''Bizim de birinci haftada sahamızda Galatasaray'ı yenmemiz, Antalya'da sıcağa rağmen beraberlikle dönmemiz elbette ki ilerisi için bize umut vermiştir. İnşallah ilerleyen haftalarda Sivasspor layık olduğu yere gelecektir. Bizim şampiyonluk gibi bir iddiamız da şu anda söz konusu değildir'' diye konuştu.

Takıma yeni katılan isimlerin çok isabetli transferler olduğunu söyleyen Ünsal, ''Yeni transferler kelimenin tam anlamıyla 'cuk' diye yerine oturdu'' ifadesini kullandı.
Yeni transferleri Ceyhun'un performansının da kendilerini mutlu ettiğini kaydeden Ünsal, ''Ceyhun her zaman Türkiye'nin en iyi futbolcularından biriydi ama hep şanssızlıklar yaşamış. Aslında Ceyhun'u da Beşiktaşlı Yusuf gibi, Sergen gibi Türkiye'nin heba edilen değerlerinden biri olarak görüyorum. Türk futbolu adına da gerçekten bugüne kadar büyük kayıp olmuş ama bugünden itibaren bence kazanç olacaktır'' dedi.

Ligde hafta sonu sahalarında oynayacakları Bursaspor maçına da değinen Ünsal, ''Tabi Bursaspor, karşısında bir Galatasaray bulmayacak, Sivasspor gibi taş gibi bir takım bulacak. Bursaspor'u gayet rahat geçeceğimize ben gönülden inanıyorum'' diye konuştu.
Bursaspor maçında taraftarlarının her zamanki gibi kendilerini destekleyeceklerine inandığını da kaydeden Ünsal, ''Çünkü bizim geçen sene kümede kalmamızdaki birinci etken taraftarımızdır'' dedi.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN