100.yıl baskısı

Salı 24.08.2010 14:18

"100.yıl dolayısıyla camianın bir arada olmasını istiyoruz.Suskunluğumuz bu yüzden, kimse öküz altında buzağı aramasın."

Ankaragücü Basın Sözcüsü Avni Kavlak, son zamanlarda çok üzerlerine gelindiğini iddia ederek, ''100. Yıl dolayısıyla camianın bir arada olmasını istiyoruz. Suskunluğumuz bu yüzden, kimse öküz altında buzağı aramasın'' dedi.

Kavlak, Saray Tesislerinde düzenlediği basın toplantısında, ilk olarak ligin 2. haftasını değerlendirdi. Bu hafta güzel bir galibiyet aldıklarını kaydeden Kavlak, şöyle konuştu:

''Bu galibiyet hepimizi memnun etti. Bu yıl çok iyi bir takım kurduk. Ligin ilk maçı olan Trabzonspor karşılaşmasına 7, Manisaspor maçına ise 6 sakatla çıktık. Vittek'in sakatlığı devam ediyor. Bu hafta oynaması zor. Buna karşın Kayserispor karşısına çok güçlü bir ekiple çıkacağız. Bu maçtan da iyi bir sonuçla döneceğiz.''

''BİLGİ KİRLİLİĞİ VAR''

Son dönemlerde basında yer alan haberlerde büyük bir bilgi kirliliği olduğunu iddia eden Kavlak, bu haberlerin hiçbir şekilde doğruyu yansıtmadığını savundu.

Vittek'in parasını alamadığı için idmanlara çıkmadığına yönelik basında çıkan haberlere değinen Kavlak, ''Vittek sakat. Bu nedenle oynayamadı. Biz bu tip haberlerden rahatsızız. Gazeteciler bize ne sorsa cevap veriyoruz. Bu iddiaları lütfen bize sorsunlar'' diye konuştu.

Aroma Bayanlar Voleybol Birinci Ligi'ndeki takımlarının lige katılmayacağı yönünde basında yer alan haberleri de hatırlatan Kavlak, bunların da asılsız olduğunu dile getirdi.

Kavlak, ''Son zamanlarda çok üstümüze gelinmeye başlandı. 100. Yıl dolayısıyla camianın bir arada olmasını istiyoruz. Suskunluğumuz bu yüzden, kimse öküz altında buzağı aramasın'' dedi.

''YILDIRIM'IN BİR TELAŞI VAR ANLAŞILAN''

Önceki kulüp başkanı Cengiz Topel Yıldırım'ın yönetimi suçlayan bazı açıklamalar yaptığını ifade eden Kavlak, önceki yönetimin icraatlarıyla ilgili bir çok konuyu mahkemeye taşıdıklarını belirterek, ''Yıldırım'ın bir telaşı var anlaşılan. 'En iyi savunma ataktır' mantığıyla hareket ediyor'' dedi.

Bir önceki yönetimin kulübü adeta bir ''borç batağına'' soktuğunu iddia eden Kavlak, şöyle konuştu:
''Kulübe geçen yıldan bu yana 131 adet icra takibi geldi. Kulübü ayakta duramaz hale getirmişler. 30 Ağustos 2009 itibariyle yeni yönetime devredilen borç miktarı 24 trilyon 300 milyar lira. Bunun yanı sıra çok sayıda karşılıksız çek ve senet çıktı. Mahkemeye bir çok başvuruda bulunduk. Bunlara takipsizlik kararı verildi. Bir üst mahkemede tekrar incelenmesini istedik.''

MENAJER ENDER YURTGÜVEN


Kulüp menajeri Ender Yurtgüven de profesyonel futbolcularla ilgili çıkan asılsız haberlerin kendilerini çok üzdüğünü söyledi.

Özellikle Vittek'in, kendisiyle ilgili çıkan haberlerden çok rahatsız olduğunu dile getiren Yurtgüven, ''Vittek milli takımdan sakat döndü. 10-15 gün tedavi süresi var. Parasını alamadığı için idmanlara çıkmadığı yönündeki haberler hepimizi çok üzdü. Vittek'e haksızlık yapılıyor. Bu konularda daha sağduyulu olunmasını istiyoruz'' dedi.
Etiketler Ankaragücü, 100.yıl
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN