Web Sürümüne Geç

  Sıkıntı kapıda

  Çarşamba 25.08.2010

  Lige hazır olmayan hakemler maç içindeki pozisyonları tam süzemiyorlar. MHK tüm bu yanlışları görüp tedbirlerini acil olarak almalı... Beşiktaş maçlarında sürekli sıkıntılar yaşayan Aydınus tutuktu. Trabzon-F.Bahçe derbisinde Bünyamin Gezer oldukça başarılıydı

  Futbolumuzun marka değerini korumak ihaledeki rakamı yükseltmekle olmuyor. Sezon başı sahalarımızın ve hakemlerimizin durumu içler acısı. Birkaç saha hariç diğerleri neredeyse tarla olmuş. Ne eksen yetişecek. Hakemlerimiz lige hazır olmadıklarından pozisyonları değerlendiremiyorlar. Kendilerinin vereceği kararlarda yardımcılarına sığınıyorlar. Görüyorlar, çalamıyorlar kafaları daha ilk iki haftada karışmış. Bazıları futbolcuların önünü tıkıyor, bazıları ise sahada futbolcudan omuz yiyor ama bir şey yapamıyor.

  Kadayıf olacaklar!
  Esen rüzgarın yönünü bulmaya çalışıyorlar. Verilen 10 emri kimsenin uyguladığı yok. MHK, Dünya Kupası'ndaki hakem hatalarının arkasına ve Markus Merk'in yorumlarına sığınıp bu hataları makul göstermeye çalışmasın. Kimse yemiyor. Her şey gözler önünde. Zaten duygusal olan hakemliğimizi bu gidişle bazı yorumcular kadayıf gibi yapacaklar. Ligin başındayız, esas sıkıntılı haftalara henüz gelmedik eğer o haftalarda bu formsuzlukları devam ederse profesyonel MHK o tatlı gelirlerinden ve yumuşak koltuklarından olur.

  Aydınus zorlandı
  Beşiktaş-Belediye
  maçına Fırat Aydınus ataması, Fırat'ı zora soktu. Son zamanlarda çıktığı Beşiktaş maçlarında sürekli sıkıntılar yaşadı. Yine bu müsabakada da benzer pozisyonlarla karşılaştı. Ouerasma ile çarpışması araba kazası gibiydi. Ferrari'ye yapılan penaltıyı veremeyişi, bariz gol şansını topu elle oynayarak engelleyen Mehmet Yılmaz'a yardımcı hakeminden aldığı tiyo ile sarı vermesi, olayın yerini gösterirken vücut dili, kafasının ne kadar karışık olduğunu gösteriyordu . Fırat hâlâ daha geçen yılki FIFA listesi sıralamasında gerilerde kalmanın, sürekli Beşiktaş maçlarına çıkıyor olmanın psikolojik sıkıntısını yaşıyor. G.Saray-Bursaspor müsabası bu haftanın en zor maçlarından bir tanesi. Kimyası bozulmuş diken üstünde bir G.Saray ve geçen yılın disiplinli, dirençli şampiyonu Bursaspor. Müsabakaya geçen yıl formda gözüken hakemi Abdullah Yılmaz ataması ilk etapta doğru gibi gözüküyor ancak maçı seyrettikten sonra Abdullah'ın geçen yılki performansı yalanmış. Maçlar düz gitmiş, o da formda gözükmüş. Kaliteli bir hakem zor zamanlarda cesur kararlar verebilen yüreğe, deneyime, bilgi birikime sahip olandır. Düz kararları herkes verebilir. Senin Volkan'ı ikinci sarıdan atmama gibi keyfi yorum yapmaya hakkın yok.

  Gezer'i beğendim '
  Futbolcu refleks olarak yaptı' diye düşünebilirsin, o zaman ceza alanı içinde de elle oynayan futbolcuya "Aman canım refleks olarak topa temas etti, bilerek oynamadı penaltı vermeyeyim" diyebilir misin? Trabzon-F.Bahçe maçını yöneten Bünyamin Gezer, MHK'nin son yıllarda can simidi. İyi ki varsın Bünyamin. Nerede sıkıntılı, problemli, olaylı maç var o görevde. Ama Bünyamin, FIFA hakemi değil. Olsun harika bir maç yönetti. Oyuna hakem olarak pozif katkısı çok yüksekti. Haftanın en iyisiydi. Kritik maçta sonuca etki edecek bir hata yapmadı. Cesur ve rahattı.

  Etiketler Beşiktaş, Fenerbahçe
  Yükleniyor
  BİZE ULAŞIN