"Sonuçlar hayal kırıklığı"

Çarşamba 25.08.2010 13:47

Gençlerbirliği Kulübü Başkanı İlhan Cavcav, ligin ilk iki haftasında alınan beraberliklerin, bir başkan olarak kendisini hayal kırıklığına uğrattığını söyledi.

Cavcav, transfer döneminde kadrolarına 10'a yakın oyuncu kattıklarını hatırlatarak, ''Ancak yaşanan sakatlıklar nedeniyle şanssız bir dönem geçiriyoruz. İlk 2 haftada aldığımız beraberlikler, bir başkan olarak bende hayal kırıklığı yarattı. Yeni gelen oyuncular nedeniyle bunlar normal. Lige verilecek 15 günlük aradan sonra Ankara'ya layık ve taraftarlarını tatmin eden futbol oynayan bir takım olacağımıza inanıyorum'' diye konuştu.

YENİ TRANSFER SMELTZ, ANKARA'YA GELİYOR
Başkan İlhan Cavcav, yaşanan sakatlıkların teknik heyeti de zor duruma düşürdüğünü belirterek, Yeni Zelanda Milli Takımı'nın forveti Shane Edward Smeltz'i kadrolarına kattıklarını ve bu oyuncunun bu akşam Ankara'ya geleceğini kaydetti.

Cavcav, Avustralya 1. Ligi takımlarından Coast United forması giyen Smeltz'in, Dünya Kupası'nda da 3 maçta oynamış bir isim olduğunu ifade ederek, ''Allah yardım etti ve böyle bir oyuncuyu kadromuza kattık'' dedi.

''TÜRKİYE'DE MENAJERLER, MİLLİ FELAKET''
Gençlerbirliği Kulübü Başkanı İlhan Cavcav, yaşadığı sağlık sorunları nedeniyle bir süredir transferleri kendisinin yapamadığını, bu konuyu menajerler aracılığıyla çözdüklerini belirterek, ''Türkiye'de menajerler, milli felaket'' dedi.

Transfer gündemine aldıkları oyuncularla ilgili olarak menajerlerin bilgisine başvurduklarını vurgulayan Cavcav, şöyle devam etti:

''Onlarla konuşunca, her oyuncu inanılmaz işler yapıyor. Havada uçuyor, karada vuruyor. Biz de belki idari olarak bazı yanlışlar yaptık. Ama Gençlerbirliği, bundan sonra asla yanlış transfer yapmayacak. Alınan oyuncularımıza haksızlık olmasın. Hepsi de takımlarında forma giyen isimler. Örneğin, Michael Stewart'ı transfer etmek isteyen 3 kulübün elinden aldık. Kendisi de sakatlığı nedeniyle 2-3 ay forma giyemeyecek. Ama biz mevcut kadroyla en iyisini yapacağız.''

CEM ONUK'UN İSTİFASI
İlhan Cavcav, bir süre önce istifa eden kulüp genel menajeri Cem Onuk hakkında yaptığı açıklamada ise kendisiyle 25 sene birlikte çalıştıklarını vurgulayarak, ''Cem Onuk'un namusuna, dürüstlüğüne ve şahsiyetine en ufak lafım olamaz'' dedi.

Cem Onuk'un üzerine çok yüklenilmesi nedeniyle bazı zorluklar yaşadığını kaydeden Cavcav, konuşmasını şöyle tamamladı:

''Bir gün yönetim kurulu toplantısında, arkadaşlarıma '30 yönetim kurulu arkadaşım bir yana, Cem Onuk bir yana' dedim. Cem Onuk, bana çok yorulduğunu ve istifa edeceğini söyledi, ben de kabul ettim. Kendisi, her zaman içimizde ve yanımızda olan bir isim. Bugün böyle, ancak yarın ne getirir bilemeyiz.''
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN