Web Sürümüne Geç

  Zalayeta resmen Kayserispor'da

  Çarşamba 25.08.2010 15:30

  Uruguaylı santrfor Marcelo Zalayeta, Kayserispor ile 2 yıllık sözleşme imzaladı.

  Kayserispor Genel Menajeri Süleyman Hurma, Kadir Has Stadyumu'ndaki imza töreninde yaptığı konuşmada, uzun süredir forvet arayışlarının sürdüğünü, çok önemli oyuncuların peşinden gittiklerini söyledi.

  Türkiye'ye son dönemlerde gelen önemli futbolculardan birini transfer etmeyi başardıklarını ifade eden Hurma, ''Hem Kayserispor adına hem Türk futbolu adına çok önemli bir transfer olduğunu düşünüyorum. Böyle bir transferi gerçekleştirmek, çok büyük bir fedakarlık gerektiriyordu. Bu fedakarlığın yapılması kulüp adına önemliydi. Taraftarlarımız, geçen yıl gol kralı olmuş Makukula'dan sonra yine önemli bir futbolcuyu takımlarında seyredecek'' dedi.

  Kayserispor'un transferinin hiçbir zaman bitmeyeceğini ifade eden Hurma, şunları söyledi:
  ''Can havliyle transfer yapmak istemiyoruz. Takıma katkı sağlayacağına inandığımız oyuncu bulursak savunmaya, orta sahaya, forvete hiç fark etmez, takımımızı takviye etmeyi isteriz. Öncelikli hedefimiz savunma. Bu konudaki arayışlarımız sürüyor. Savunmaya yabancı oyuncu bulmaktan yana hiçbir sıkıntı yok ama Zalayeta 7. yabancı oyuncumuz oldu. Bizim yabancı oyuncularımızın tamamı iyi. Tribünde oturtmayı çok arzu etmiyoruz. Nasıl bir formül bulacağımızı teknik heyetle değerlendireceğiz.''

  MAKUKULA DEFTERİ KAPANDI
  Geçen yıl Kayserispor formasıyla gol kralı olan Makukula'yı transfer etmek için gayret gösterdiklerini, ancak arzu ettikleri koşullar oluşmadığı için bu transferin gerçekleşmediğini belirten Hurma, ''Makukula, kulübümüze çok ciddi hizmet vermiş, gol kralı olmuş bir futbolcu. Kayserispor da bunun karşılığında kendisine bir bedel ödemiş ve sportif olarak da katkı sağlamıştır. Uygunsuz ve olumsuz bir şey konuşmak istemiyorum. Kayserispor'a hizmetlerinden dolayı Makukula'ya tekrar teşekkür ediyorum. O transfer birçok sebepten dolayı gerçekleşmedi. Yaptığımız transferden de son derece mutluyuz. Zalayeta'nın transferi 3,5 aydır sürüyordu. Bu transferi basına sızdırmamayı da başardık'' diye konuştu.

  ASBAŞKAN MİRABOĞLU
  Asbaşkan Şaban Miraboğlu da 2004'tan beri Recep Mamur başkanlığındaki yönetimin işbaşında olduğunu anımsatarak, Kayserispor'un geride kalan 6 yılda, 45 yıllık tarihinde elde edemediği başarılara imza attığını vurguladı.

  Sportif başarının yanında kurumsallaşma ve tesisleşme adına da önemli mesafeler aldıklarını anlatan Miraboğlu, şöyle konuştu:

  ''Geçen sezon Bursaspor'un şampiyonluğu, bütün Anadolu takımlarına örnek olmuş, çıtayı yükseltmiştir. Anadolu takımları içinde öne çıkanlardan biri de Kayserispor. Bizim de çıtamız yükseldi. Bursaspor'un şampiyonluğunda şehir, takıma maddi ve manevi yönden sahip çıkmıştır. Biz de Kayseri'den bu desteği bekliyoruz. O zaman daha büyük başarılara imza atarız. Bu sezon takımda radikal değişiklikler yapıldı. Çok kaliteli futbolcular alındı. Uyum süreci geçtikten sonra daha önemli sportif başarılara imza atacağız.''

  ''YENİ BİR MACERAYA GİRMEK İSTEDİM''
  Uruguaylı santrfor Marcelo Zalayeta ise Kayserispor'a geldiği için mutlu olduğunu belirterek, ''Kayserispor başarılı bir takım. Bu takıma katkı sağlamak için canla, başla çalışacağım. Son yıllarda Türk futbolu çok ilerledi. Türk futbolu Avrupa'da da tanınıyor. Çok cazip teklif geldi. Çok uzun yıllar İtalya'da futbol oynadım. Yeni bir maceraya girmek istedim. Kayserispor, yaptığı transferlerle güçlü bir ekip kurdu. Şampiyonluk için mücadele edeceğiz. Lig sonunda Şampiyonlar Ligi'ne katılacağımıza inanıyorum'' dedi.
  Daha sonra Zalayeta, Kadir Has Stadyumu'nun çimlerinde top sektirerek, gazetecilere fotoğraf çektirdi.
  Yükleniyor
  BİZE ULAŞIN