G.Saray'ı yenebilecek güçteyiz

Perşembe 26.08.2010 14:02

Eskişehirspor Teknik Direktörü Rıza Çalımbay, Galatasaray maçını kazanmak için ne gerekiyorsa yapacaklarını söyledi.

Eskişehirspor Teknik Asbaşkanı Nihat Çuhadar ile Atatürk Stadı'nda basın toplantısı düzenleyen Çalımbay, sezonun ilk iki haftasında Gençlerbirliği ve Konyaspor maçlarında iyi oynadıklarını belirterek, basit ve bireysel hatalar nedeniyle Konyaspor'dan inanılmaz iki gol yediklerini kaydetti.

Eskişehirspor'un oyunu skora yansıtamadığını ifade eden Çalımbay, şöyle konuştu:

''İyi bir takım kurduk. Takıma çok güveniyorum. Yetenekli oyunculara sahibiz. Takımın performansından da memnunum. Zor bir fikstürümüz var. Üç ihtimalli kritik üç maç yapacağız. Oynadığımız futbolun karşılığını alamadık. Herkes sabretmeli. Bize 3-4 hafta gerekli. Yeni oyuncuların uyumu zaman alacak.

3-4 sonra gerçek gücümüze kavuşacağız. Yeni alınan oyunculardan Batuhan, Burhan, Emre Aygün ve Diego uzun süredir oynamıyor. Henüz hazır değiller. Yaptığımız iki maçta futboldan memnunum. Sezona hazırlanırken iki stoper istiyorduk. Stoperleri istenilen zamanda takıma katamadık. Sıkıntı yaşayacağımız belliydi.''

''İKİ TAKIM DA GALİBİYET İÇİN OYNAYACAK''


Çalımbay, 29 Ağustos Pazar günü sezonun üçüncü maçında Galatasaray ile karşılaşacaklarını belirterek, şöyle devam etti:

''Her iki takım için de önemli bir maç olacak. Galatasaray'a da bize de 3 puan gerekiyor. İki takım da galibiyet için oynayacak. Mükemmel bir maç olacak. Galatasaray'ın ligdeki konumu bizi aldatmıyor.

Galatasaray, oyunun kaderini değiştirecek çok iyi oyunculara sahip. Eksik oyuncu yok. Galatasaray maçına tam kadro çıkacağız. Galatasaray'a son 4 maçta mağlup olmadık. Ama onlar geçti. Eskiye bakmıyoruz. Galibiyetleri de mağlubiyetleri de unuttuk. Pazar günü yapacağımız Galatasaray maçına bakıyoruz. Galatasaray maçını kazanmak için ne gerekiyorsa yapacağız.''

Çalımbay, 3 gün önce basın toplantısı düzenleyen ve ''Ümit Karan'ın antrenmanlara çağırabiliriz'' diyen Basın Sözcüsü Erdal Şahbaz'ın sözlerinin yanlış anlaşıldığını belirterek, şunları kaydetti:

''Ümit Karan'ın antrenmanlara katılması mümkün değil. Bu konuda son karar yönetimin. Ümit şu anda izinli. Yönetim Ümit'ten kendisine kulüp bulması istedi. Eskişehirspor 2 haftadır gol atamıyor, Ümit olsaydı falan... Öyle bir şey yok. Ümit'i isteyen kulüpler var. İnşallah biriyle anlaşır ve orada başarılı olur. Ümit'in Eskişehirspor'da idmanlara çıkması zor bir iş.''

''BATUHAN'IN BENİMLE BİR SORUNU OLAMAZ''


Çalımbay, Batuhan ile arasında bir sorun olup olmadığı yönündeki bir soru üzerine de ''Batuhan'ın Eskişehirspor'a gelmesine kefil olanlardan biriyim. Benimle bir sorunu olamaz. İşini yapan hiç kimsenin benimle sorunu olamaz. Hele hele saygısızlığı hiç olamaz. Kim olursa olsun buna izin vermem. Batuhan ben ne dersem onu yapan bir arkadaş'' dedi.

Çalımbay, Batuhan'ın Galatasaray maçında oynayıp oynamayacağının sorulması üzerine ''Konya'ya hasta olduğu için götürmedik. Batuhan uzun süredir maç yapmıyor. Batuhan yüzde yüz hazır değil. Galatasaray maçında görev alıp almayacağı belli değil. Batuhan'dan olağanüstü şeyler beklemek yanlış olur'' diye konuştu.

Çuhadar da 24 Ağustosta yapılan Bozüyükspor-Eskişehirspor hazırlık maçını takip eden spor yazarlarının saldırıya uğradığını anımsatarak, ''Saldırıyı kınıyoruz. Bu olay Bozüyük'e yakışmadı'' dediler.
Saldırıyı kınayan Çalımbay da yaşananlar nedeniyle üzgün olduğunu bildirdi.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN