Çalımbay bıktı

Çarşamba 22.09.2010 17:02

Eskişehirspor Teknik Direktörü Rıza Çalımbay, sezon başında kadro dışı bıraktığı tecrübeli golcü Ümit Karan'ın kadroya alınıp alınmayacağı yönündeki soruların kendisini bıktırdığını söyledi.

Çalımbay, Atatürk Stadı'nda düzenlediği basın toplantısında, Eskişehirspor'un ligde geçirdiği kötü günlerin birlik ve beraberlikle aşılacağını belirterek, takıma ve futbolculara sonuna kadar destek verilmesi gerektiğini kaydetti.

Taraftarının maç bitmeden tepki göstermesinin futbolcuların oyundan düşmelerine neden olduğunu ifade eden Çalımbay, şöyle konuştu:

''Taraftar maç bitimine kadar takımını desteklemelidir. Bütün Eskişehirspor camiasının birlik ve beraberlik içinde olması gerekir. Eskişehirspor taraftarı 12. değil, birinci adamımız. Onlar sayesinde bir çok maç kazandık. Geçen yıllarda maçlarda bize verdikleri destekten vazgeçmesinler. Kendi adıma kimseden bir şey istemedim ama takım adına bir şeyler istiyorum. Eskişehirspor, Gaziantepspor maçından sonra yükselişe geçecek. Gaziantepspor maçını kazanmak için ne gerekiyorsa yapacağız. Bundan kimsenin şüphesi olmasın. Benim etrafım kalabalık görünüyor. Ancak, içinizde en yalnız adam benim. Bütün oklar bana geliyor. (Rıza hoca ne zaman gidecek, Rıza hoca şöyle, böyle) diyorlar. Sonuna kadar buradayım. Yönetim kuruluyla iyi şekilde görüyoruz. Şu anda takımı bırakmak gibi bir düşüncem yok. Tek düşüncem Eskişehirspor'u iyi yerlere getirmek. Takımın şanssızlığı, böyle gidecek diye bir şey yok. Tek isteğimiz Gaziantepspor maçını kazanmak.''

''SÜREKLİ ÜMİT KARAN GÜNDEME GELİYOR''

Çalımbay, basında Ümit Karan ile ilgili haberlerin çıktığını, Ümit'in kadroya alınıp alınmayacağının sürekli sorulduğunu belirterek, şöyle devam etti:

''Ümit Karan soruları artık beni bıktırdı. Sezon başından beri her toplantıda aynı şey soruluyor. Ümit kadroya girecek mi? Ümit Karan sürekli gündeme geliyor. Her seferinde net cevap vermeme rağmen hala soruluyor. Eskişehirspor'da 100 kere göreve gelsem, Ümit Karan'ı 100 kere kadro dışı bırakırım. Daha önce de söyledim. Bir takımın kaptanını kadro dışı bırakmak kolay değil. Ümit Karan olayını artık konuşmak istemiyorum.''

Bir gazetecinin Eskişehirspor teknik direktörlüğüne Fatih Terim'in adının geçtiğini hatırlatması üzerine Çalımbay, ''Eskişehirspor teknik direktörlüğü için bir tek Fatih Terim'in değil, bir çok teknik direktörün adı geçiyor. Bu da normal. Eğer bir takım biraz kötü gidiyorsa, o zaman her antrenörün adı anılır. Ancak, ben ne hedeflediysem hepsini yaptım. Şu anda da tek hedefimiz, geçen yıl ligde bitirdiğimiz noktanın üzerinde bitirmek'' diye konuştu.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN