Dedektif Kızıl işbaşında!

Perşembe 23.09.2010 15:50

Gaziantepspor Başkanı İbrahim Kızıl, sahaya attığı saat ile Bursaspor maçında yardımcı hakemi yaralayan ve maçın tatil edilmesine neden olan kişiyi bulmak için çalışıyor.

Kızıl, Gaziantepspor-Bursaspor maçında çıkan olayların sorumlularını bulmak için çalışmalarını yoğun şekilde sürdürdüğünü söyledi.

Yardımcı hakemin yaralanmasına neden olan saati atan zanlıyı bulmanın çok önemli olduğunu belirten Kızıl, ''Bu kişinin görüntüleri emniyet müdürlüğünde var. Şimdi bu kişinin yakalanmasını bekliyoruz'' dedi.

Olayda provokatörlük dahil her şeyin olabileceğine dikkati çeken Kızıl, şöyle konuştu:

''Münferit bir olay. Ama canımız yandı. Bugüne kadar Gaziantep'te böyle bir olay olmamış, hiçbir maç yarıda kalmamış. Kendini bilmez mi, yoksa özellikle stada gelmiş mi, henüz bilmediğimiz bir kişinin yaptığı hareketin sonuçlarını yaşıyoruz. Stadyum ve polis kameralarındaki görüntüler incelendi. Yardımcı hakeme saat attığı tespit edilen kişi belirlendi. Bu konuda geniş çaplı bir soruşturma sürdürülüyor. Yayıncı kuruluştan maç görüntülerinin CD'sini alacağız. Çok kararlıyım ve bu işin peşini bırakmayacağım. Hatta bu kişiyi bulana, getirene ödül dahi verebilirim. Bu konuda herkes üstüne düşeni yapıyor.''

Bu arada, sahaya saatini atarak yardımcı hakemin yaralanmasına neden kişinin kimliğinin tespiti amacıyla Emniyet Müdürlüğünün çalışmalarını sürdürdüğü öğrenildi.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN