Gökçek desteğini çekebilir

Salı 26.10.2010 14:22

Ankaragücü Kulübü Basın Sözcüsü Avni Kavlak, Ankaragücü Kulübü Onursal Başkanı Melih Gökçek'in, taraftarların yönetim ve futbolcular aleyhine yaptıkları olumsuz tezahüratların devam etmesi halinde desteğini çekeceğini söylediğini hatırlatarak, ''Melih Gökçek desteğini çekerse, bizim yönetimimizin de anlamı kalmaz'' dedi.

Kavlak, Saray Tesisleri'nde kulüp genel menajeri Ender Yurtgüven ile birlikte düzenlediği basın toplantısında, kaybedilen Bursaspor maçı nedeniyle keyifsiz olduklarını ve sonuç nedeniyle camiadan özür dilediklerini belirterek, bu maçı ilerleyen haftalarda alacakları puanlarla telafi edeceklerini söyledi.

Taraftarların kazanılan veya kaybedilen her maç sonrası özellikle yönetim aleyhine küfür ve hakaret içeren tezahüratlar yaptıklarını ifade eden Kavlak, şöyle devam etti:

''Onursal Başkanımız Melih Gökçek, daha önce yaptığı bir konuşmada, bu davranışların devam etmesi halinde desteğini çekeceğini söylemişti. Melih Bey, sporu çok seven ve yaptıklarıyla da birçok belediye başkanı ile kıyaslanmayacak bir noktadadır. Biz buraya, bu kenti şampiyon yapmak için geldik. Eğer Melih Gökçek desteğini çekerse, bizim yönetimimizin de anlamı kalmaz. Bu konuyu, önümüzdeki günlerde yapacağımız yönetim kurulu toplantısında değerlendirip, kendimize bir yol haritası çizeceğiz. Bu küfürler ve hakaretler, çekilmez bir noktaya geldi. Biz, bunları hak etmiyoruz ve yapılmasına da izin vermeyeceğiz. Eski yöneticilerin, taraftarları bize karşı kışkırtması inanılır gibi değil. Eğer bunu yapanlar yönetime gelmek istiyorlarsa, gelsinler konuşalım ve alsınlar. Sürekli küfür edilen bu takım, şampiyonluk adaylarından Beşiktaş ve Galatasaray ile aynı puanda. Futbol bu, iyi sonuç da olur kötü sonuç da. Ama her maç bu şekilde bağırılmaz. Ankaragücü'nü ileriye götürmek için buraya geldik. Bu bir süreçtir ama önümüz bu tür olaylarla sürekli olarak tıkanıyor.''

ENDER YURTGÜVEN
Ankaragücü Kulübü Genel Menajeri Ender Yurtgüven ise dün yapılan ter antrenmanında futbolcuların oldukça keyifsiz olduklarını kaydederek, futbolcuların bundan sonraki maçlarda alacakları sonuçlarla Ankaragücü'nü hak ettiği yere getireceklerini belirtti.

Yurtgüven, takım kaptanı Hürriyet'in kadro dışı kalmasıyla ilgili olarak yaptığı açıklamada ise ''Hürriyet, son haftalarda performansından dolayı kadroda kendisine yer bulamıyordu. O bölgede oynayabilecek arkadaşlarımızın bazı sakatlıkları vardı. Bu sakatlıklar düzelince de teknik direktörümüz kararını, bu oyunculara forma vermekten yana kullandı. Başkanımız Ahmet Gökçek, teknik direktörümüz Ümit Özat ve benim birlikte olduğumuz bir ortamda, Hürriyet kadroya girememesinin nedenini öğrenmek istedi. Belki hocasıyla birlikteyken sorabileceği bir soruyu, hepimizin birarada olduğu bir ortamda sorması uygun değildi. Tırnak içinde söylüyorum, Hürriyet, bence de haddini aştı. Hocamız da bu davranış sonrası kendisini kadro dışı bıraktı'' ifadelerini kullandı.

Yurtgüven, basında yer alan Hürriyet ile Oyuncu İzleme ve Tarama Komitesi Sorumlusu Cem Özat'ın kavga ettikleri ve Hürriyet'in bu nedenle kadro dışı kaldığı haberleriyle ilgili olarak, ''Böyle bir hadise kesinlikle yaşanmamıştır. Ben oradaydım ve olayın canlı şahidiyim. Cem Özat'ın, teknik direktörümüz Ümit Özat'ın kardeşi olması, spekülasyonlara neden olmamalı. Sezon başında Cem Özat ismini ben tavsiye ettim. Ümit Özat'ın karşı çıkmasına rağmen yönetim kurulumuz tavsiyemi değerlendirdi ve kendisini göreve başlattı. Biz, Cem Özat'ın çalışmalarından son derece memnunuz'' diyerek sözlerini tamamladı.

BİLET FİYATLARI 5 TL
Bu arada, Avni Kavlak, Tokatspor ile yarın yapacakları Ziraat Türkiye Kupası play-off maçının bilet fiyatlarının da belirlendiğini açıkladı.

Kavlak, yarın yapılacak maçın bilet fiyatlarını, tüm tribünlerde geçerli olmak üzere 5 TL olarak belirlediklerini belirterek, taraftarlarını kendilerine destek vermeye davet etti.
Etiketler Ankaragücü
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN