Direkt gelebilir

Cuma 01.04.2011

Gençlerbirliği'nin teknik patronu, ay-yıldızlı ekibimizin en iyi 2'nci olarak Avrupa Şampiyonası finallerinde yer alabileceğini söyledi

KAYSERİSPOR Teknik Direktörü Şota Arveladze ile birlikte Süper Lig'de görevine devam eden iki yabancı hocadan biri olan G.Birliği Teknik Direktörü Ralf Zumdick, Milli Takımımız'ın Avrupa Şampiyonası'na direkt katılabileceğini dile getirdi. EURO 2012 elemeleri A Grubu'nda yer alan ay-yıldızlıların en iyi ikinci olacağına inandığını belirten Zumdick, "Almanya ile birlikte şampiyonaya direkt katılabilir" dedi.

Almanya maçını bekliyor
AVUSTURYA zaferinin Milli Takımımız için önemli olduğunu vurgulayan Alman çalıştırıcı, şöyle devam etti: "Türkiye'nin önünde son derece önemli maçlar var. Kalan karşılaşmaların hepsini kazanmalı. Almanya ile oynayacağı maçı büyük bir merakla bekliyorum. Çünkü sahada 2 iyi takım olacak. Bence Türkiye o mücadeleyi kazanabilir. Avrupa'da yetişen Türk oyuncuların başka milli takımları tercih etmesine saygı gösterilmeli."

Teknik adamların işi zor
G.BİRLİĞİ Teknik Direktörü Zumdick, Türkiye'de futbol sektörünün büyük ve kaliteli olmasının teknik adamların işini zorlaştırdığını dile getirdi. Kulüplerin sık sık hoca değiştirmesini doğru bulmadığını belirten Alman çalıştırıcı, "Yönetimler, güvenip takımı emanet ettikleri kişilere sabır da göstermeli" ifadesini kullandı.

Hiddink'e güvenin
G.BİRLİĞİ Teknik Direktörü Zumdick, Türkiye'nin, Milli Takım Teknik Direktörü Hiddink'e güvenmesi gerektiğini söyledi. Hiddink'in çok tecrübeli bir hoca olduğunu belirten Zumdick, "Yaptıkları ve kariyeri ortada. Oyuncu seçimlerine ve sistemine saygı duyulmalı" dedi.

Mesut Özil çok özel
ZUMDİCK'TEN Alman Milli Takımı'nı seçen Mesut Özil'e tam destek... Mesut gibi yaşadığı ülkenin milli takımını tercih eden çok oyuncu bulunduğunu dile getiren G.Birliği'nin hocası, "O, özel bir futbolcu. Real Madrid'de de kendini ispatladı" diye konuştu.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN