"G.Saray'da formumu bulamadım"

Cuma 01.04.2011 13:21

Galatasaray'dan kiralık olarak devre arasında Konyaspor'a transfer olan Mehmet Batdal, yaşadığı sakatlık nedeniyle sarı-kırmızılı ekipte istediği form düzeyine çıkamadığını vurgularken, yeni takımında maç eksiğini gidermek istediğini aktardı.

Futbol Federasyonu tarafından yayınlanan Tam Saha Dergisi'nin nisan ayı sayısında röportajı yer alan Mehmet Batdal, Bank Asya 1. Lig'den bir üst lige çıkan Bucaspor'un önemli oyuncularından birisi olduğunu, ardından da Türkiye'nin en büyük kulüplerinden birisine transfer olduğunu anlatarak, şunları söyledi:

''Galatasaray'da her şey iyi başladı aslında. OFK Belgrad maçında bir gol attım. Hazırlık maçlarında da goller attım. Yoğun bir çalışmayla bu iş devam eder ve ben de kendimi kabul ettiririm diyordum. Ali Sami Yen Stadı'nda oynadığımız Karpaty Lviv maçında şanssız bir sakatlık yaşadım. Bu sakatlık uyum sürecimin en önemli noktasında iki ayıma mal oldu. O dönemki formumu ardından yakalayamadım elbette. Tekrar forma şansı bulma sıkıntısı da yaşandı. Sakat olarak geçirdiğim iki ay, bir futbolcu için uzun bir süre. Bunun üzerine takımın kötü gidişi ve teknik direktör değişikliğini eklediğinizde benim için daha da olumsuz bir durum oluştu. Ben alt ligden gelmiş bir oyuncuyum ve sorumluluğu paylaşacağım arkadaşlarımın sakatlanmaları bir anda üzerimde ekstra bir yük oluşturdu. Buna sakatlık da eklenince biraz geriye düştüm. Sakatlıktan sonra iyi toparladım diye düşünüyorum ama sezon başındaki şansları bulamadım bu sefer de.''

Mehmet Batdal, yarım sezonluk dönemi sürekli forma yansı bularak geçirmesinin kendisine fayda sağlayacağını düşünerek Konyaspor'a gittiğini belirterek, ''Son güne kadar Galatasaray'da kalma taraftarıydım. Ama kalmak bana zarar verecekti. Yapılan transferler benim sezon sonuna kadar oynayacağım maç sayısını belki sıfıra indirecekti. Konyaspor'da oynayacağım maçlar bana çok fayda sağlayacak. En azından döndüğüm zaman maç eksiğim olmadan kampa dahil olacağım. Maç oynamadı önyargısı olmadan her şey benim elimde olacak'' diye konuştu.

Galatasaray takımının bu sezon sergilediği başarısız performansla ilgili olarak, ''En büyük etken uzun süreli sakatlıklar ve önemli oyuncuların takımdan uzun süreler ayrı kalmaları. Milan Baros, Arda, Kewell gibi. Arda takımın önemli parçası. Arda hem yetenek olarak hem de takımı bütünleştirici özellikleriyle çok önemli bir isim. Galatasaray takımına ruh katan oyuncuların başında geliyor'' derken, teknik direktör Frank Rijkaard için de ''Uygulamak istediği şeyler güzeldi ama zamana ihtiyacı vardı. O zamanı vermedik. Sabırsız bir milletiz maalesef'' ifadelerini kullandı.

Etiketler Mehmet Batdal
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN