"Işığı görüyorum"

Pazar 03.04.2011 12:38

Konyaspor Kulübü Başkanı Bahattin Karapınar, ligde kalmak için küçük çaplı bir mucizeye ihtiyaçları olduğunu, bunu gerçekleştirebilecek ışığı futbolcularda gördüğünü söyledi.

Karapınar, yaptığı açıklamada, şampiyonluk yarışındaki Trabzonspor'a karşı sezonun en iyi futbolunu oynadıklarını ancak futbol şansının yanlarında olmadığını ve sahadan yenik ayrıldıklarını belirtti.

Küme düşme hattındaki rakiplerinden Sivasspor'un kendi evinde Beşiktaş'ı yenmesiyle işlerinin daha da zorlaştığını vurgulayan Karapınar, şöyle dedi:

''Sivasspor'un kazanmasıyla kümede kalma ümidimiz daha da azaldı. Ancak önümüzde 7 maç daha var. Bu periyotta alabileceğimiz en fazla puanı almak istiyoruz. Ligde kalmak için küçük çaplı bir mucizeye ihtiyacımız var. Bunu gerçekleştirebilecek ışığı futbolcularda görüyorum. Ligin ikinci yarısındaki kadromuz çok kaliteli isimlerden oluşuyor. Bu kadro bir alt kümeyi hak etmiyor. Futbolcuların kalan 7 haftada by bilinçle mücadele edeceklerine inanıyorum.''

Karapınar, geçtiğimiz cuma günü yapılan olağan genel kurul toplantısının ardından oluşan yeni yönetim kurulunun, en geç 5 Nisan Salı günü görev dağılımı yapacağını kaydetti.

Yükleniyor
BİZE ULAŞIN