Kuddusi Müftüoğlu konuştu..

Salı 05.04.2011 10:36

Fenerbahçe-Bursaspor maçının hakemi Kuddusi Müftüoğlu, Ahmet Çakar'ın iddialarına cevap verdi, maç içindeki kararlarını değerlendirdi..

Fenerbahçe-Bursaspor maçının hakemi Kuddusi Müftüoğlu, Bugün gazetesine konuştu.

Eski hakem ve yorumcu Ahmet Çakar'ın, Semih'in ile Serdar Aziz arasında yaşanan pozisyon için "Müftüoğlu ve MHK Başkanı Oğuz Sarvan cuma günü Silivri'de bir otelde buluştu. Sarvan, Müftüoğlu'na Sivas-Bucaspor maçını hatırlattı ve 'Kötü maç yönettin. Verdiğin penaltı ve kırmızı kartla Sivas maçı kazandı. Eğer böyle tartışmalı bir penaltı daha verirsen, Sivas'ın başkanı Mecnun Odyakmaz ile Fenerbahçe'nin Başkanı Aziz Yıldırım'ın dostluğunu ön plana çıkarırlar' dedi" diyerek Müftüoğlu'nun bu konuşmadan etkilendiği için penaltıyı veremediğini iddia etmisiyle ilgili olarak Müftüoğlu şu açıklamayı yaptı:

"Sayın Çakar'ın bu iddiasına gülüyorum. Bu tür söylentiler hakem camiasine darbe vurmak için ortaya atılmıştır. Bu sözleri sarf eden kişi acaba kendisi inanıyor mu? Böyle bir olayın olması mümkün değil. Söylenen gün Silivri'de değildik. Seminer bahsedilen yerde geçen sene yapıldı. Bu yıl böyle bir toplantı olmadı. Olmayan bir seminerden böyle konuşmaların lması da imkansız. Çakar'ın hayal gücü çok büyüktür."

TV'DEN KARARLARIMI SORGULAMAM
Verdiği kararlarla ilgili soru üzerine, maç sonrası verdiği kararları televizyondan tekrar izlemediğini kaydeden Müftüoğlu, "Televizyon başına geçip kendimi izlemem. Maç içinde bir karar vermişsem, orada bitmiştir. Kesinlikle arkasından yorum yapmam. Yorumlarımızı sahada yaptık" ifadesini kullandı.

Yükleniyor
BİZE ULAŞIN