"Hedefimiz kupayı almak"

Pazartesi 25.04.2011 12:14

İstanbul Büyükşehir Belediyespor Futbol Şube Sorumlusu Kamil Dizar, Ankaragücü karşısında farklı mağlup olmalarını kupa yorgunluğuna ve zaman zaman oyun disiplininden kopmalarına bağladı.

Kamil Dizar, Ankaragücü karşısında maçın hemen başında 2 gol yediklerini ifade ederek, ''Bu gollerin ardından oyun disiplininden uzaklaştık. Maçı çevirecek anlar oldu ama o anlar lehimize gelişmeyince farklı kaybettik. Hafta içinde oynadığımız kupa maçının yorgunluğu ve gerginliği de bu yenilgide etken oldu'' diye konuştu.

Hafta sonunda Fenerbahçe ile karşılaşacaklarının hatırlatılması üzerine Dizar, ''Lige her zaman oynadığımız şekilde devam edeceğiz. Ligi, gidebileceğimiz en iyi yerde tamamlamak istiyoruz. Şampiyonluk yarışındaki iki takıma da saygı duyuyoruz, biz sahaya çıkıp her zamanki futbolumuzu ortaya koyacağız'' ifadelerini kullandı.

Dizar, İstanbul Büyükşehir Belediyespor olarak ana hedeflerinin 11 Mayıs Çarşamba günü Beşiktaş ile oynayacakları Ziraat Türkiye Kupası finali olduğunu dile getirerek, ''Büyük bir emek verdik ve finale kadar çıktık. Tarihimizde ilk kez şampiyon olarak Avrupa kupalarına katılmayı istiyoruz. Ana hedefimiz Türkiye Kupası'nı kazanmak'' şeklinde konuştu.

Yükleniyor
BİZE ULAŞIN