"Dünyanın en zor işini yapıyoruz"

Perşembe 28.04.2011 15:14

Ankaragücü Teknik Direktörü Mesut Bakkal, ''Bana göre dünyanın en zor işini yapıyoruz'' dedi.

Bakkal, futbolculardan Robert Vittek, Roman Bednar, Kaan Söylemezgiller ve Özgür Çek ile Ümitköy'deki özel Gürçağ Kolejinde katıldığı panelde, teknik direktörlerin zor şartlarda görev yaptığını söyledi.

''Kültürü farklı, çalışma ortamları farklı dünyanın bir ucundan gelen futbolcularla bir ekip oluşturuyorsunuz ve onlarla hedefe gidiyorsunuz'' diyen Bakkal, şöyle devam etti:

''Çünkü biz günlük yaşıyoruz. Öyle zamanlar oluyor ki haftalarca eşimizi ve çocuklarımızı görmediğimiz oluyor. Bana göre dünyanın en zor işini yapıyoruz. Ancak bütün zorluklara rağmen, rekabetin yüksek olduğu bir ortamda çok çalışarak elde edilen başarının tadına da doyulmuyor. Sporun eğitimle birlikte yürüyeceğine çok inanan biriyim. Eğitimini tamamlamış futbolcularla çalışmanın rahatlığını ve büyük başarıların elde edildiğini de yaşıyoruz. Eğitim yoksa, hiçbir şey yok.''

Mesut Bakkal, Türkiye'de 12 bin teknik adamın bulunduğunu ifade ederek, ''Bunlardan ancak 900'ü liglerde iş bulup çalışıyor. Aralarında benim de bulunduğum 20 teknik adam da prolisans diplomasına sahip'' dedi.

''İNANILMAZ BİR TARAFTAR GRUBUMUZ VAR''
Bir öğrencinin, ''Göreve geldiğinizden beri bu kadar kısa sürede bu başarıyı nasıl sağladınız?'' yönündeki sorusuna, Bakkal, ''Ben başarının bir bütün olduğunu düşünüyorum. Taraftarıyla, yönetimiyle, futbolcusuyla ve teknik ekibiyle... Bizim de inanılmaz bir taraftar grubumuz var. Başarı hepimizin'' yanıtını verdi.

Bakkal, ''Bu takımı nasıl ateşliyorsunuz?'' yönündeki soruyu da ''Bütün enerjimi ve sinerjiyi sahaya göndererek, takımı ateşliyorum'' diye yanıtladı.

''Altyapıda Milli Eğitim Bakanlığı ile işbirliği yapılabilir mi?'' sorusunu ise Bakkal, şöyle yanıtladı:

''Futbolun okullarda ders olarak verilmesi konusunu Antalya'daki prolisans kursunda bakan beye ilettik. Bu konuda bir takım projelerimiz vardı, onları da kendisine sunduk. Öyle zannediyorum ki önümüzdeki günlerde bu proje hayata geçirilir.''

''ZATEN BÜYÜK TAKIMDA ÇALIŞIYORUM''
Ankaragücü Teknik Direktörü Mesut Bakkal, ''Sizin de sempati duyduğunuz büyük takım var mı?'' sorusu üzerine, ''Ben zaten büyük bir takımda çalışıyorum'' dedi.

Panel, okul yönetiminin Mesut Bakkal'a şilt vermesinin ardından topluca fotoğraf çekimiyle sona erdi.

Okul çıkışında, öğrenciler futbolculardan imza almak ve birlikte fotoğraf çektirmek için adeta birbirleriyle yarıştı.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN