Kayserispor'da 2 imza

Pazartesi 27.06.2011 13:50

Kayserispor, gurbetçi futbolcular Sefa Yılmaz ve Ömer Alp Kulga ile sözleşme imzaladı.

Kulüp genel menajeri Süleyman Hurma, bazı yöneticilerin de katılımıyla kulüp tesislerinde düzenlenen imza töreninde yaptığı açıklamada, takıma büyük katkı sağlayacağını ve önemli başarılar bekledikleri iki futbolcu ile sözleşme imzalamanın mutluluğunu yaşadıklarını ifade etti.

Bu sezon çok başarılı transferler gerçekleştirdiklerini ve şampiyonluğu hedefleyecek bir takım ortaya koyacaklarını belirten Hurma, şunları kaydetti:

KARIM ZIANI'Yİ ŞİKAYET ETTİK

''Takımdaki yaş ortalamasını düşürdük. Takımımızı Arsenal ve Porto gibi hedefleri olan takımlara benzetiyorum. İnşallah onlar gibi önemli başarılar elde edeceğiz. Diğer taraftan Wolsfburg takımından kiralık aldığımız, ancak daha sonra kulübü ile anlaştığımız Karim Ziani ile yollarımızı ayırdık. Kulübü ile anlaşmamıza rağmen gerekli işlemleri gerçekleşmediği için yollarımızı ayırma kararı aldık. Ayrıca, sportif ceza alması ve kulübümüze ceza ödemesi için de FIFA'ya şikayette bulunduk. Onun yerine daha başarılı bir futbolcu ile anlaştık. 1-2 gün içinde bu yeni transferimizin ismini açıklayacağız.''

Altay'dan Okay Yokuşlu ile de anlaşma sağladıklarını hatırlatan Hurma, onunla da yarın sözleşme imzalamayı planladıklarını söyledi.

Transfer çalışmalarını tamamladıklarını ve kamp sonuna kadar bekleyeceklerini bildiren Hurma, bu sürede zorunlu hale gelmesi durumunda teknik heyetin isteği doğrultusunda transfer yapabileceklerini kaydetti.

Maastrict takımından gelen Ömer Kulga ve Duisburg takımından alınan Sefa Yılmaz, kendilerini sarı-kırmızılı ekibe bağlayan 4'er yıllık sözleşme imzaladı. Her iki futbolcu da Kayserispor gibi hedefleri olan bir takıma transfer olmanın mutluluğunu yaşadıklarını ve takımın başarısı için ellerinden geleni yapacaklarını söylediler.

Öte yandan, takım bugün kulüp tesislerinde yaptığı antrenmanla gelecek sezon hazırlıklarına başladı. Yabancı futbolculardan Cangele, Navarro ve Troisi'nin bugün takıma katılacağı, milli takımlarda oynayan diğer futbolcuların da daha sonra Kayseri'ye geleceği öğrenildi.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN