"Emenike'nin yokluğunda işimiz zor"

Salı 28.06.2011 15:09

Kardemir Karabükspor'da teknik direktör Yücel İldiz, ''Bu sezon işimiz daha zor olacak, çünkü Emenike'nin gitmesiyle çok önemli eksik oluştu'' dedi.

Yücel İldiz, kulüp binasında gazetecilere yaptığı açıklamada, her yeni sezon öncesi takımlarda giden ve gelenlerin olabileceğini söyledi. İldiz, şöyle devam etti:

''Bu sezon işimiz daha zor olacak, çünkü Emenike'nin gitmesiyle çok önemli eksik oluştu. Emenike ve giden diğer oyuncuların yerini en iyi şekilde doldurmak zorundayız. İnsanlar bu sezon bizden elde edilen başarının çok daha iyisini bekleyeceklerdir ve bu da hiç kolay değil. Geçen sezon amaçlarımızı açıklarken insanlar biraz tebessümle karşılamıştı. Ama biz gereğini sahalarda yaptık. Bu sezon bizi çok daha fazla ciddiye alacaklardır. İşimizin çok daha zor olduğunu biliyoruz. Ancak bir gerçek var ki biz camia olarak hiçbir şeyden çekinmeyiz yeter ki transfer dönemini en iyi şekilde değerlendirelim.''

Kendi oyun anlayışlarına göre transfer yaptıklarına işaret eden İldiz, ''Bunlar istediğimiz şekilde geliştiği takdirde çok net şekilde şunu söyleyebilirim, Kardemir Karabükspor olarak yine oyun anlayışımız, prensiplerimiz, amaçlarımızdan hiç taviz vermeden gerekli şekilde çıkacak ve oynayacağız. Oyun karakterimizi sahaya daha iyi yansıtacak kadro kurmaya çalışacağız. İşimiz kolay değil ama camia olarak bunların üstesinden gelecek güçteyiz'' dedi.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN