Taner Yalçın İstanbul Belediye'de

Salı 28.06.2011 16:55

İstanbul Büyükşehir Belediyespor, Almanya'nın FC Köln takımında forma giyen gurbetçi futbolcu Taner Yalçın'ı 1 yıllığına kiraladı.

Taner Yalçın, Langa Tesisleri'nde düzenlenen ve kulüp başkanı Göksel Gümüşdağ ile futbol şube sorumlusu Kamil Dizar'ın da katıldığı törenle, kendisini 1 yıllığına kiralık olarak turuncu-lacivertli renklere bağlayan sözleşmeye imza attı.

Futbol şube sorumlusu Dizar, törende yaptığı açıklamada, Taner Yalçın'ı Almanya'nın FC Köln takımından satın alma opsiyonlu olarak 1 yıllığına aldıklarını söyledi.

Kamil Dizar, Alman Ümit Milli Takımı'nda da oynayan Taner'in kendini ispatlamış bir oyuncu olduğunu belirterek, ''Yeni transferimiz 1990 doğumlu genç bir yetenek. Ülkemizde de beğeni ile izlenen genç yıldızı hocamız Abdullah Avcı'nın isteği doğrultusunda kadromuza kattık. Takım kalitesini arttıracak ve bize güç katacak bir isim'' dedi.

İstanbul Büyükşehir Belediyespor, daha önce Konyaspor'dan Kamil Zayatte, Bulgaristan'ın Litex takımından Doka, Pendikspor'dan Ömer Can Sokullu ve Manisaspor'dan da Eren Aydın'ı kadrosuna dahil etmişti. Turuncu-lacivertli takım, Serhat Gülpınar ve Can Arat ile de sözleşme yeniledi.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN