Fener düşmesin

Cumartesi 03.09.2011

Kılıç, başkanlara "hemfikir misiniz?" diye sorunca, G.Saray başkan yardımcısı Öztürk, "Hayır. UEFA kuralları uygulansın" dedi. Bir karar alınamadı

Futbolun kurmayları toplandı
Türk futbolu dün tarihi günlerinden birini yaşadı. Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç ile bir araya gelen Süper Lig kulüp başkanları, F.Bahçe'nin küme düşürülmemesini istedi. Bu karara G.Saray karşı çıktı. Bunun üzerine toplantı ortak bir karar alınamadan sona erdi. Toplantı dün Four Seasons Otel'de 14.00'te Bakan Kılıç, TFF Başkanı Mehmet Ali Aydınlar ve kulüp başkanlarının bir araya gelmesiyle başladı.

Hepimiz ciddi zarar görürüz
Toplantıda öncelikli konu F.Bahçe'nin küme düşme tehlikesiydi. Kulüp başkanları ortak kararlarını Bakan Kılıç'a aktardı: Sayın Bakan, F.Bahçe küme düşürülmesin. Eğer küme düşürülürse bu sadece F.Bahçe'ye değil, Türk futboluna büyük zarar verir. Futbol ekonomisi olumsuz etkilenir ve bunun zararları hepimize yansır. Biz bu kararı saygıyla karşılayacağımızı ve kolaylık sağlayacağımızı taahhüt ediyoruz.

Sadece Galatasaray karşı çıktı
Bu sözleri dinleyen Bakan Kılıç şu soruyu yöneltti: Bu formülü tüm kulüpler kabul ediyor mu? Herkes "Evet" yanıtı verirken, G.Saray'ı temsilen toplantıya katılan başkan yardımcısı Adnan Öztürk'ün tepkisi herkesi şaşkına çevirdi: Hayır. Öztürk, "Hayır" yanıtının ardından devem etti: Sayın bakan, UEFA, FIFA yönetmeliği ne diyorsa ona göre karar alınmalı. G.Saray olarak bu tavrımızda ısrarcıyız.

Ali Koç-Öztürk tartışması
Bu sözlere ilk tepki F.Bahçe Asbaşkanı Ali Koç'tan geldi: Ne diyorsunuz siz Adnan Bey? Söylediklerim gayet net Ali Bey. İsterseniz bir kez daha tekrarlayabilirim. Bunun üzerine Bakan Kılıç, Göksel Gümüşdağ ile 4 kulübün temsilcilerinin katılacağı ikinci bir toplantıya geçildi. Öztürk, "Kararımızda ısrarcıyız" deyince karar çıkmadı. Kılıç toplantı sonrası küme düşme ile ilgili tartışmanın olmadığını söyledi.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN