Web Sürümüne Geç

Fink Samsunspor'da mutlu

Pazartesi 05.09.2011 14:48

Spor Toto Süper Lig ekiplerinden Samsunspor'un Beşiktaş'tan transfer ettiği Michael Fink, Samsun'da mutlu olduğunu, takımının başarısı için mücadele etmek istediğini söyledi.

Fink yaptığı açıklamada, Samsun'u çok beğendiğini ve Samsunspor'un yapılan çalışmalarla güçlü bir takım olacağına inandığını belirtti.

''Samsunspor çok güzel bir takım. Samsunspor'un yeni sezonda çok başarılı olacağına inanıyorum'' diyen Fink, takımla antrenmanlara yeni başladığını, her geçen gün takıma daha çok ısındığını ifade etti.

Şu ana kadar takımda herkesin kendisine çok sıcak ve çok iyi davrandığını söyleyen Fink, ''Takımda yeni bir oyuncuyum. Her geçen gün takıma daha çok adapte olacağıma inanıyorum. Samsun'da mutluyum, Samsunspor'da ve Samsun'da bana gösterilen ilgiden memnunum. Hedefim Samsunspor'un başarısı için mücadele etmek. Takımda önceden beraber oynadığımız arkadaşlarım var. Selim Teber'le Almanya'da birlikte oynamıştık. Türkçe biliyorum. Selim'le çok iyi konuşuyoruz ve onunla çok iyi arkadaşız. Takımda herkes çok iyi. İlk geldiğim günden itibaren sıcak karşılandım, takımdan memnunum. Daha çok çalışarak takımımın başarısı için mücadele edeceğim'' diye konuştu.

Türk futbolu hakkında da değerlendirmelerde bulunan Fink, ''Türkiye'de futbol çok iyi oynanıyor. Artık yabancı futbolcular Türkiye'ye daha çok ilgi gösteriyor. Türk futbolunun çok iyi konumda olduğunu düşünüyorum'' dedi.

Yeni sezonda Samsunspor için ve kendi adına en iyi şekilde mücadele edeceğini vurgulayan Fink, şöyle devam etti:

''Samsunspor'da hedefim çok çalışarak her hafta forma hakkı kazanmak. Takımım ve kendi adıma başarılı bir sezon geçirmek istiyorum. İyi bir takım olacağımızı düşünüyorum. Samsun çok güzel bir şehir. Yeni geldiğim için Samsun'u çok gezemedim ancak ilerleyen zamanlarda Samsun'u daha iyi tanıyacağım. Samsunspor'da büyük hedeflerim var. Oynadığım alanda takımım için elimden geleni yapacağım.''

Samsunsporlu taraftarların kendisine gösterdiği ilgiden memnun olduğunu da belirten Fink, taraftarlar ve takımı adına elinden geleni yapacağını belirterek, taraftarlardan destek istedi.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN