Web Sürümüne Geç

Doğan'lı ilk antrenman

Salı 06.09.2011 22:40

Ankaragücü'nde teknik direktör Ziya Doğan, takımının başında ilk antrenmanına çıktı.

Ziya Doğan yönetiminde, Saray Tesisleri'nde yapılan çalışmaya, milli takımlarda olan futbolcular Özgür Çek, Bayram Ongun ve Jan Rajnoch dışında tüm futbolcular katıldı.

Bir süre önce kadro dışı bırakılan ve takımla ilişkileri kesilen kaleci Senecky, Tisdell, Cerny, Bora ve Serdar Özkan da dönerek, bugünkü çalışmada yer aldı.

Henüz resmi sözleşmeye imza atmayan Ziya Doğan'ın yardımcılarını belirlemediği için tek başına çıktığı antrenmanda, futbolcular dar alanda pas çalışması, top kapma ve hızlı hücum organizasyonları çalıştı.

İdmanın son bölümünde Doğan, yarı sahada yapılan çift kale maçta, hafta sonu Mersin İdmanyurdu ile oynayacakları ilk lig maçının taktik çalışmasını yaptırdı.

-BAŞKAN YILDIRIM-

Öte yandan, antrenmanı izlemeye gelen Ankaragücü Kulübü Başkanı Cengiz Topel Yıldırım, yaptığı açıklamada, Ankaragücü için hiçbir koşul gözetmeksizin her türlü emek ve çabayı harcadığını belirterek, ''Şu ana kadar yaptıklarımız, perde arkasında pek görülmese de Ankaragücü adına yapılan büyük işlerdi. Önemli olan bizim ne yaptığımız değil, Ankaragücü'nün lige iyi bir başlangıç yapmasıdır. Bütün çabamız budur. Bizler gelip geçiciyiz ama Ankaragücü ilelebet bu şehrin takımı olarak kalacaktır'' dedi.

Cengiz Topel Yıldırım, geçmişte yaşananları, kavgaları ve problemleri konuşma zamanı olmadığını ifade ederek, şöyle konuştu:

''Ankaragücü'nde sürekli sorunları, problemleri gündeme getirme zamanı değil. Sürekli olumlu ya da olumsuz şeyleri konuşma zamanı değil, susma ve takıma destek verme, kenetlenme zamanıdır. Şayet Ankaragücü ilk lig maçından sahadan 3 puanla ayrılırsa ve bu sevincini de tribünleri dolduran taraftarıyla kucaklayarak paylaşırsa, biz çok büyük bir sorunu halletmiş olacağız. Onun için tüm taraftarlarımızı 'tek ses, tek vücut' olarak tribünlere bekliyoruz. Biz onlarsız, onlar da bizsiz bir anlam ifade etmez. Şu anda sahada canla başla antrenman yapan futbolcularımın hepsi benim için birer Messi'dir. Hiç bir koşul öne sürmeden Ankaragücü'ne hizmet etmeyi kabul eden teknik direktörümüz Ziya Doğan da en kahraman teknik direktördür.''
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN