''Arda'lar kolay yetişmiyor''

Çarşamba 07.09.2011 21:01

Yıllarca Galatasaray'a hizmet eden şimdi ise Samsunspor'da genel koordinatör olan Adnan Sezgin, Samsunspor'daki hedeflerini, Arda Turan ve gerçekleşmeyen Murat Ceylan transferi ile ilgili önemli açıklamalar yaptı.

''Samsunspor'u bir proje olarak gördüm.'' diyen Sezgin, Radyospor'a yaptığı açıklamada, Samsunspor'a başarılı olmak için geldiğini belirterek şu şekilde devam etti:

"Samsun güzel bir şehir. Büyük potansiyele sahip. Geç gelmem biraz dezavantaj oldu. 10 gün önce göreve başladım. Samsunspor'u bir proje olarak gördüm. Kurumsallaşmanın şart olduğunu düşünen başkanın iyi niyetli olduğunu görünce bu görevi kabul ettim. Göreve başlarken gelecekte iyi şeyler olacağına inanarak geldim ve inşallah olacak."

ARDA TURAN ATLETİCO MADRİD'DE BAŞARILI OLUR

Arda Turan'ı yakından tanıyan Adnan Sezgin, Arda Turan'ın Madrid'de başarılı olacağını dile getirirken, "Arda'yı çok seviyorum. Ayrı yeri vardır bende. Transfer iki taraflı bir olaydır. Galatasaray ile Arda bu durumdan mutlu olduğuna göre iki tarafada hayırlı olsun. Arda orada başarılı olur. Yaşına bakmayın çok olgundur. Kısa zamanda İspanyolca öğrenir. Madrid'e uyum sağlar. Galatasaray ve Türk futbolunu başarı ile temsil eder." dedi.

Arda Turan'ın dünkü Avusturya maçında kaçırdığı penaltıyıda değerlendiren Sezgin, Arda'nın kafasının rahat olmadığını belirterek, "Arda dünkü penaltı atışında rahat değildi. Suratından da bu anlaşılıyordu. Kafası net değildi. Futbolda böyle şeyler oluyor." dedi.

ELEŞTİRİLER BAZEN SINIRLARI AŞIYOR

Arda Turan'ın medyada sık sık eleştirilmesini de eleştiren tecrübeli yönetici şu şekilde devam etti:
" Eleştiriler bazen sınırları aşıyor. Düzeyli bir eleştiri medyası yok. Futbolcuların insan olduğunu unutmamak lazım. Çoğu genç ve popüler isimler. Hedef gösterilmeleri yanlış. Ardalar kolay yetişmiyor. Yanlışları olabilir ama seviyeye dikkat etmek gerek."

Adnan Sezgin gerçekleşmeyen Murat Ceylan transferinide değerlendirirken, "Murat Ceylan'ı Gaziantep'in elinden almadık. Gaziantep ile konuştuk, anlaştık. Murat Ceylan Samsun'a geldi. Gaziantepspor resmi sitesinden hayırlı olsun mesajı yayınladı. Sonra birden bire vazgeçtiler. Ben Kızıl ailesini çok yakından tanırım. Kızıl ailesi bu sözü verdi. Ama karar değiştirdiler. Önemli değil hayırlı olsun. Sözler çok önemli belgelere dayanmasa bile." dedi.

YEKTA'YI İSTEMEDİK ÇÜNKÜ MÜMKÜN GÖRMEDİK

Tecrübeli yönetici Galatasaray'dan Yekta Kurtuluş'u isteyip istemedikleri sorusuna, ''Yekta'yı istemedik. Mukavelesi olan bir oyuncu. Galatasaray ile bu konu aramızda konuşulmadı bile. Yekta'yı mümkün olmayan transfer sınıfında gördük." diyerek sözlerini tamamladı.

Yükleniyor
BİZE ULAŞIN