"Zor maçlar avantaj olabilir"

Perşembe 08.09.2011 16:08

Spor Toto Süper Lig ekiplerinden Manisaspor'un takım kaptanı İlker Avcıbay, lige zor maçlarla başlamanın kendileri için avantaj olabileceğini belirtti.

Avcıbay, sezon öncesinde uzun bir hazırlık dönemi geçirdiklerini, bu süreçte teknik direktörlerinin değiştiğini ifade etti.Yeni teknik direktörleri Kemal Özdeş'in oyun karakterini takıma yansıtması ve uyum sağlanması açısından bu dönemin olumlu geçtiğini kaydeden İlker, sözlerini şöyle sürdürdü:

''Uzun bir kamp dönemi ve çok sayıda hazırlık maçının ardından ligin başlamasını iple çekiyorduk. Geçen sezondan da aklımızda kalan kötü bir tecrübe var. Geçen sezon lige başlangıcımız çok kötü oldu ve ardından o durumdan kurtulmak için çok sıkıntılı günler geçirdik. Yeni sezona zorlu maçlarla başlıyoruz. Zor maçlarla başlamak bizim için avantaj olabilir. Çünkü bu maçlara ekstra motive oluyoruz.''

İlker Avcıbay, sezonu ilk 8 içinde bitirmeyi hedeflediklerini belirterek, ''Hedefimiz doğrultusunda lige iyi bir başlangıç yapmayı çok önemsiyoruz'' diye konuştu.

Ömer Aysan Barış ise yeni sezonun Manisaspor'a ve tüm takımlara ye hayırlı olmasını dilediğini, uzun bir kamp dönemiyle lige en iyi şekilde hazırlandıklarını anlattı.

Trabzonspor gibi zor bir rakiple karşılaşacaklarını ifade eden Ömer Aysan Barış, şunları kaydetti:
''Trabzonspor'a Şampiyonlar Liginde başarılar diliyorum. Kesinlikle zor bir maç olacak. Bizim yeni sezon öncesinde en büyük kozumuz geçen sezonki kadronun korunması oldu. Hocamızın oyun karakterini sahaya yansıtırsak istediğimiz puanları alacağız. Lige iyi başlamak çok önemli. Geçen sezon düştüğümüz hatalara düşüp sıkıntı yaşamak istemiyoruz. Taraftarlarımız bizim yanımızda olsunlar. Bizim en büyük gücümüzün onlar olduğunu düşünüyoruz. Bizi 90 dakika desteklerlerse bizde savaşçı kimliğimizi sahaya yansıtarak istediğimiz sonucu alacağız diye düşünüyorum.''

FORMALAR CUMARTESİ GÜNÜ SATIŞA ÇIKACAK

Öte yandan Manisaspor'un 2011-2012 sezonunda kullanacağı formaların, 10 Eylül Cumartesi günü Manisaspor Çarşı Store ve Manisaspor Stat Store'de satışa sunulacağı bildirildi.
Taraftarların, yeni sezonun çubuklu, siyah, beyaz, gri ve lila formalarının yanı sıra eşofman takımları, tişörtler, mont ve kabanlarla birlikte daha bir çok yeni ürünü satın alma imkanı bulacağı kaydedildi.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN