Web Sürümüne Geç

"Kadın ve çocuklara maçlar bedava"

Cuma 09.09.2011 20:24

Türkiye Futbol Federasyonu başkanı Mehmet Ali Aydınlar, Spor Toto Süper Lig'de 2011-2012 sezonunun başlamasına saatler kala alınan radikal bir kararı da futbolseverlere duyurdu...

Yasal düzenlemelerini kısa sürede tamamlayarak, son derece önemli olduğunu düşündükleri iki önemli yeniliği Türk futboluna getirmeye karar verdiklerini anlatan TFF Başkanı Aydınlar, şöyle devam etti:

''İlk yeniliğimiz, ülke futbolunu güzelleştirmek ve futbol dünyamıza renk katmak üzere kadınlarımıza sorumluluk vermek olacak. Kadınlarımızı ve 16 yaş altındaki çocuklarımızı statlarımıza davet ediyoruz. Kısa sürede tamamlayacağımız düzenlemeyle, kadın ve çocuklarımızı statlara ücretsiz alacak, oluşacak ekonomik yükü de Türkiye Futbol Federasyonu olarak karşılayıp kulüplerimizin gelir hanesine yazacağız. Böylelikle kadınlarımız ve çocuklarımız, tuttukları takıma destek verip renk katarken aynı zamanda gelirlerinin artmasına da katkıda bulunuyor olacaklar.

İkinci yeniliğimiz Fair Play ile ilgili olacak. Güzel futbolu, dürüst oyunu sadece cezalar ve kurallarla sağlayamazsınız. Doğru yapanı, dürüst oynayanı, futbolun güzelliklerini, sporun değerlerini öne çıkaranları ödüllendirmeyi amaçlıyoruz. Bu amaçla, tüm dünyaya da örnek olacak şekilde büyük bir Fair Play fonu oluşturacağız. Ülkemizde Fair Play sıralamasında öne çıkanlar, puan sıralamasında şampiyon kadar para ödülü kazanıyor olacaklar. Önümüzdeki günlerde, Türk futbolunu bu ülkenin sevgisini hak edecek seviyeye nasıl getireceğimize dair gelişmeleri hep birlikte görüyor olacağız. Sizden de bu güzel oyuna sırtınızı geri çevirmemenizi, tekrar aynı heyecanla futbola sahip çıkmanızı rica ediyorum.''

TFF Başkanı Mehmet Ali Aydınlar, yeni sezon mesajını ''Güzel oyun güzel kalacak. Bunu da ancak hep birlikte başarabileceğimize inanıyorum'' sözleriyle noktaladı.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN