''Bursaspor olarak zoru seviyoruz''

Çarşamba 14.09.2011 18:35

Bursaspor'un kaptanı Ömer Erdoğan, ''Kayserispor gibi güçlü bir takımı 3-0'lık net skorla yenerek bu sezon da zirve için iddialı olduğumuzu gösterdik'' dedi.

Ömer, Özlüce Tesisleri'ndeki antrenman öncesi gazetecilere yaptığı açıklamada, Kayserispor karşısında 90 dakika boyunca üstün bir oyun sergilediklerini ve maç bitimi sahadan haklı bir galibiyetle ayrıldıklarını söyledi.

Kayserispor galibiyetine sevindiklerini ancak bu sevinci kısa tutup Mersin İdmanyurdu maçını düşünmeye başladıklarını anlatan Ömer, ''Mersin İdmanyurdu, yeni transferlerle güçlü bir kadroya sahip. Başında da Nurullah Sağlam gibi çok iyi bir teknik adam var. Deplasmanda ateşli taraftar önünde işimiz zor ama sahaya mutlak galibiyet için çıkacağız'' diye konuştu.

Teknik Direktör Ertuğrul Sağlam'ın her açıklamasında ''Yeniden 2010 ruhunu yakalamak istiyoruz'' dediğinin anımsatılması üzerine tecrübeli futbolcu, şöyle konuştu:

''2010 ruhunun yakalanmasıyla ilgili konuşmak için erken. 2010 yılında futbolcular, teknik heyet ve yönetim olarak camiayla, kentle çok iyi bütünleşmiştik. Başarı da yanında geldi. Önümüzde 33 zorlu maç var. Play-off'u da katarsak uzun bir süreç var önümüzde. İşimiz zor ama biz Bursaspor olarak zoru seviyoruz. Tekrar tüm Türkiye'ye ne kadar kaliteli olduğumuzu, yine zirvenin en güçlü ortaklarından biri olacağımızı göstermek istiyoruz.''

Bir gazetecinin, ''Kaptan olarak yedek kulübesinde beklemek seni rahatsız ediyor mu?'' sorusuna karşılık Ömer, ''Her futbolcu oynamak ister ama yedek beklemek beni çok rahatsız etmiyor. Nasıl ben oynarken, diğer arkadaşlarım beni bekliyorsa ben de oynamak için hocamın görev vermesini bekleyeceğim. En kısa sürede bir fırsat bulup kadrodaki yerimi almak istiyorum. Şu anda ilk 11'de oynayan futbolcu arkadaşlarım gayet iyi mücadele ediyor. Kaptan olarak onlara sonuna kadar destek vermem gerekiyor'' yanıtını verdi.

Ömer, yeni transferleri nasıl bulduğuna ilişkin soru üzerine ise ''Basser zaten Fransa liginde oynamış ve kendini ispatlamış bir oyuncu. N'Diaye de güçlü yapısıyla takıma ciddi katkıları oldu. Adem Koçak takıma çok çabuk uyum sağladı. Basser ve Adem'in takıma çok çabuk uyum sağlaması, bizim ne kadar iyi bir takım olduğumuzu da gösteriyor'' dedi.

''Mersin İdmanyurdu'nda Mustafa Keçeli ve İbrahim Kaş gibi eski Bursasporlu isimler var. Bu açıdan bakarsak maç sizin için nasıl geçecek?'' sorusunu da Ömer, ''Mustafa çok iyi bir futbolcu ve benim çok iyi arkadaşım. Bursaspor'un elde ettiği başarılarda Mustafa'nın da rolü büyük. İbrahim ile ise kısa bir süre birlikte olma fırsatı buldum. İkisine de bundan sonraki futbol yaşantılarında başarılı olmasını diliyorum'' şeklinde cevapladı.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN