Web Sürümüne Geç

"Fenerbahçe'yi yenebilecek güçteyiz"

Çarşamba 14.09.2011 14:04

Gaziantepspor Teknik Direktörü Tolunay Kafkas, sahalarında oynayacakları Fenerbahçe maçı hazırlıklarının yoğun tempoda sürdüğünü belirterek, ''Hedef üç puan, Fenerbahçe'yi yenebilecek güçteyiz'' dedi.

Fenerbahçe maçıyla iyi bir başlangıç yapmak istediklerini ifade eden Kafkas, ''Nasıl başladığınız değil ligi nasıl bitirdiğiniz önemlidir. Biz iyi bitirebilecek bir kadro yapısına sahibiz. Yeter ki oyuncular benim hırsımın yarısı kadar hırslarını sahaya versinler'' diye konuştu.

Gaziantepspor, Spor Toto Süper Lig'in 2'nci haftasında cuma günü kendi evinde oynayacağı Fenerbahçe maçı hazırlıklarına Celal Doğan Tesislerinde yaptığı antrenmanla başladı. Isınma koşusu ve açma germe egzersizleriyle başlayan antrenmanın ana bölümünde 5'e 2 pas çalışması yapıldı. Antrenmana, tedavileri devam eden Serdar Kurtuluş ve Murat Ceylan katılmadı.

Antrenman öncesi basın mensuplarının sorularını cevaplandıran Gaziantepspor Teknik Direktörü Tolunay Kafkas, lige nasıl başlanıldığının değil, nasıl bitirildiğinin önemli olduğunu belirtti.

Ligi iyi bitirebilecek bir kadro yapısına sahip olduklarını kaydeden Kafkas, Fenerbahçe karşısında üç puan almak istediklerini söyledi.

Kafkas, Fenerbahçe'yi Gaziantep'te en iyi şekilde ağırlayacaklarını dile getirdi. Bir takım şeyleri unutturmak istediklerini, Gaziantep'in misafirperverliği ile kültürel mirasıyla Fenerbahçe'yi en iyi şekilde ağırlayacaklarını anlatan Kafkas, sözlerini şöyle sürdürdü:

''Hedef üç puan. Rakibin kim olması hiç önemli değil. Başlangıçların zor olacağını söylemiştik. Kazanabilecek gücümüz var. Taraftarlarımıza ve sizlere bu mağlubiyeti unutturacağız. Fenerbahçe maçıyla iyi bir başlangıç ve start yapmak istiyoruz. Nasıl başladığınız değil ligi nasıl bitirdiğiniz önemlidir. Biz ligi iyi bitirebilecek bir kadro yapısına sahibiz. Yeter ki oyuncular benim hırsımın yarısı kadar hırslarını sahaya versinler. Fenerbahçe'yi her şeyden önce iyi ağırlamak istiyoruz. Bir takım şeyleri unutturmak istiyoruz. Gaziantep şehri misafirperverliği ile her türlü kültürel mirası ile doğru ve düzgün davranışıyla Fenerbahçe takımını en iyi şekilde ağırlayacak. Ben daha iyi bir Gaziantepspor seyrettireceğimize hepimiz adına, hepiniz adına söz veriyorum.''

Medical Park Antalyaspor yenilgisini de değerlendiren Kafkas, ''Oyundan memnunum ama sonuç kötü. Final paslarını veremedik. Orta sahadan birden fazla oyuncuyla çoğalamama sıkıntısı yaşadık. Antalyaspor ise geldiği ilk pozisyonda golü buldu'' dedi.

TARAFTARA ÇAĞRI
Gaziantepspor taraftarının bir sosyal paylaşım sitesinde Fenerbahçe'nin adının şike soruşturmasında geçmesi sonucu olumsuz sloganlar atılacağı sorusunu yanıtlayan Kafkas, taraftara anlamlı bir çağrıda bulundu.

Kafkas, ''Taraftarımıza buradan sesleniyorum. Başkalarının yapmış olduğu bizi hiçbir şekilde ilgilendirmez. Burada bir yargı süreci var. Bunun sonucunu beklemek lazım. Biz kendi işimizle uğraşıyoruz kendi takımımıza bakıyoruz. Gaziantepspor nasıl daha iyi yere gelir, nasıl daha iyi yerlere getirebiliriz. Bunun içinde taraftarımız da var, başta ben varım, yönetim kurulumuz var. Taraftarımız sadece kendi takımlarına tezahürat yapsınlar. Sadece bizi desteklesinler. Onların desteği bize güç verir. Bize odaklansınlar başkalarına odaklanmasınlar'' ifadelerini kullandı.
Etiketler Tolunay Kafkas
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN