Web Sürümüne Geç

''Galatasaray hedefine ulaşır''

Çarşamba 14.09.2011 19:20

Eskişehirspor Teknik Direktörü Michael Skibbe, Beşiktaş karşısında elde ettikleri galibiyetten çok ortaya koydukları futbol nedeniyle mutlu olduğunu söyledi.

Eski takımı Galatasaray'ın da başarılı olacağına inandığını belirten Skibbe, Radyospor'a yaptığı açıklamada, "Bana göre Galatasaray çok güçlü ve iyi bir takım oldu. Pek çok önemli ve iyi oyuncuya sahipler. Bununla birlikte Fatih Terim gibi çok tecrübeli bir teknik direktöre sahipler. Bu çok önemli bir avantaj. Bu nedenle Galatasaray'ın iyi bir yola gireceğine sezon sonunda hedefine ulaşacağına eminim." dedi.

Beşiktaş'la yaptıkları maça değinen Alman teknik adam, "Beşiktaş'a karşı elde ettiğimiz galibiyet elbette mutlu edici; ancak ortaya koyduğumuz performans çok daha önemliydi ve mutlu etti beni. Üstelik maç içerisinde çok fazla şans elde ettik. Güçlü bir takım olduğumuz gösterdik." diye konuştu.

''YETENEKLİ OYUNCULARLA ÇALIŞIYORUM; ESKİŞEHİRSPOR'DA MUTLUYUM''
Takımında mutlu olduğunu dile getiren Skibbe, "Eskişehirspor'da her Anadolu takımında olduğu kadar mali ya da diğer konularda sorun vardır. Ancak içerisinde bulunduğumuz süreçte bunlar büyük sorunlar gibi algılanmamalı. Kaliteli bir takıma sahibiz. Takımımda mutluyum. Rahatlıkla söyleyebilirim, son derece nitelikli bir oyuncu kadrosuyla çalışıyorum ve önümüzdeki dönemde performansımızın artarak devam edeceğini umuyorum." şeklinde konuştu.

Takımının hedeflerine de değinen tecrübeli teknik adam, "Eskişehirspor olarak her maçta iyi işler yapmak için mücadele edeceğiz. Alabildiğimiz kadar çok puan alıp, puan çizelgesinde ulaşabileceğimiz en üst noktaya ulaşmak istiyoruz. Ortaya koyacağımız performansla geçen sezon yakalanan ivmenin ötesine geçmeyi arzu ediyoruz. Taraftarımızı, kulübümüzü memnun edecek sonuçlar almak istiyoruz; ama her şeyden önemlisi herkesin beğeniyle izlediği bir takım olmayı amaçlıyoruz." dedi.

''BATUHAN DAHA ÇOK ÇALIŞARAK, ÇOK İYİ BİR GOLCÜ OLACAK''
Beşiktaş maçında güzel bir gole imza atan Batuhan'la ilgili düşüncelerini de açıklayan Skibbe, "Batuhan Karadeniz'in takımımızla birlikte başarılı olacağını umuyorum. Diğer yandan takımda Batuhan'la birlikte henüz 20 yaşlarında ya da altında olan çok genç oyuncularımız var. Bizim bu oyuncularından beklentimiz çok yüksek. Ancak onlara zaman da vermeliyiz. Zaman içerisinde gelişimlerini göreceğiz. Diğer oyuncularımız gibi Batuhan da iyi çalışıyor. Daha çok çalışarak, maç oynayarak çok iyi bir golcü olacağını düşünüyorum." ifadelerini kullandı.

Michael Skibbe, yaşanan bazı sıkıntılar nedeniyle Eskişehirspor'dan ayrılmak istediği yönündeki söylentilerin ise gerçekle bağdaşmadığını söyledi.

Anadolu takımlarının gelişim gösterdiğine dikkat çeken Alman teknik adam, "Galatasaray'ın çalıştırdığım sezonun üzerinden bir hayli zaman geçti, ancak Süper Lig özellikle de Anadolu takımları benim Türkiye'deki ilk deneyimimde gördüğümden çok daha ilerideler. Gaziantepspor, Kayserispor, Eskişehirspor ve diğer kulüpler çok daha iyiler. Türk Ligi gerçekten iyi futbol oynanan bir lig haline geldi. İstanbul'daki büyük kulüplerin yanı sıra, Anadolu kulüplerinin de iyi yolda olduklarını söyleyebilirim." dedi.

''TÜRK MİLLİ TAKIMININ GRUP İKİNCİLİĞİ İÇİN BÜYÜK ŞANSI VAR''
Milli takımımızın Almanya ile yapacağa maça da değinen Michael Skibbe, "Türk Milli Takımı'nın çok özel bir takım olduğunu düşünüyorum. Almanya maçı zor olacaktır. Gus Hiddink, çok iyi ve uluslararası deneyimi üst düzeyde bir teknik adam. Bence Türk Milli Takımı'nın grup ikinciliği için büyük bir avantajı var. Elbette ki bu şansını Almanya karşısında korumak isteyecektir. Maçın Türkiye'de oynanacak olması Türkiye'nin şansını arttırıyor. Son derece çekişmeli bir maç olacağını düşünüyorum. Bana göre Türkiye, Almanya karşısında, ikinci basamaktaki yerini sağlamlaştıracak bir sonuç alabilir." diye konuştu.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN