''Amacımız iyi bir maç çıkarmak''

Perşembe 15.09.2011 20:55

Spor Toto Süper Lig ekiplerinden Samsunspor'un teknik direktörü Vladimir Petkovic, ''Amacımız Galatasaray karşısında iyi bir maç çıkarmak'' dedi.

Nuri Asan Tesisleri'nde düzenlenen haftalık basın toplantısında konuşan Petkovic, Samsunspor'un iyi bir hafta geçirdiğini ve lige iyi bir başlangıç yaptığını söyledi.

Bu hafta takım olarak tam kadro çalışma imkanına sahip olduklarını ifade eden Petkovic, ''Bu hafta iyi bir hafta. Çünkü tam kadro olarak çalışma imkanına sahiptik. Bu bizim için bir artıdır. İdmanlarımızda futbolcularımız gayet istekli ve arzuluydu. Bunların üstüne koyarak, önümüzdeki Galatasaray maçına hazırlandık. Amacımız Galatasaray karşısında iyi bir maç çıkarmak'' diye konuştu.

İstanbul deplasmanına başları dik olarak gittiklerini vurgulayan Vladimir Petkoviç, şöyle devam etti:
''Sakat olan oyuncularımız ve geçmiş günlerde beraber olmadığımız oyuncularımız vardı. Hastaların ve sakatların iyileşmesinden sonraki süreçte, Galatasaray maçında kimlerin oynayacağının kararını vereceğiz. Bu maç bizim için çok önemli. Aldığımız ilk maçtaki sonuç, bu konuda bizim emin adımlarla devam etmemizi sağlıyor. Galatasaray ile 10 maç oynasak, rakibimiz 9'unu kazanabilir. Ancak, bu maçta onlara top aldırmadan mücadelelerini bozacağız. Amacımız oraya gidip iyi bir oyun çıkarmak ve Galatasaray'ı yenebilmek.''

Mustafa Sarp'ın Galatasaray maçında oynayıp oynamayacağı yönündeki bir soruya ise Petkovic, ''Mustafa Sarp, takıma yeni katılan diğer arkadaşlarla kıyaslarsak fiziksel açıdan onlar kadar iyi değildi. Fakat son 7 günde fiziksel çalışmalarda yüksek kapasiteye ve iyi bir seviyeye geldiğini söyleyebiliriz. Bu süreçte çoğu arkadaşımızın eksiklerini görmek ve Galatasaray maçının kadrosunu belirlemek için önümüzdeki iki günü iyi değerlendireceğiz. Daha sonra Galatasaray maçında kimin oynayacağının kararını vereceğim'' şeklinde yanıt verdi.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN