Web Sürümüne Geç

''Derdimiz birileriyle cebelleşmek değil''

Cuma 16.09.2011 23:39

Spor Toto Süper Lig'de Fenerbahçe'ye sahasında 3-1 yenilen Gaziantepspor'da teknik direktör Tolunay Kafkas, ''1-2'ye kadar oyun fena değildi. Ondan sonra sahada varmış gibi, koşmuş gibi yapan bir takım olduk. Bu da beni son derece üzdü'' dedi.

Kafkas, karşılaşma sonrasında düzenlediği basın toplantısında, 5 yıldır hiç bir takımının böyle oynamadığını, kendi adına çok üzgün olduğunu belirtti.

Kafkas, şunları söyledi:

''Herkesten özür diliyorum. İnşallah bir daha bunu yaşatmayız. İki maç istediğimiz gibi başlayamadık. İçimizdeki sorunları çözüp bir an önce bu travmayı atlatıp, salı günkü Kayserispor maçına hazır olacağız. Çok fazla bir şey söylemeye gerek yok. Fenerbahçe bizden daha iyi oynadı ve hak etti. 60. dakikadan sonra koşmuş gibi, sanki bir şeyi zorla yapan bir takım görüntüsü vardı. Bu bize yakışmadı. Neden olduğunu araştıracağız. Bir sorun varsa ben kahraman falan değilim, ama bu sonucun sorumlusu benim. Maçı ben kaybettim, oyuncular kaybetmedi. Olcan sakatlanınca değişiklik yapmak zorunda kaldım. Yabancı kontenjanından dolayı Alper'i tercih ettik. Federasyon yaş sınırlaması getirmiş bu sene. Cezası da hayli yüksek.''

-FENERBAHÇE CEPHESİ-
Fenerbahçe Teknik Direktörü Aykut Kocaman da, mücadeleyi kazandıkları için mutlu olduklarını söyledi.
''Maçtan evvel söylemiştim. Açıkçası Gaziantepspor'u bu dönem karşılaşacağımız en zor rakiplerden biri olarak görüyorduk. Tercih yapma şansımız olsaydı bu dönem Gaziantepspor ile oynamayı tercih etmezdik'' diyen Kocaman, şunları kaydetti:

''Maça biz daha etkili başladık. Arka arkaya pozisyonlar da oldu. İlerleyen dakikalarda Gaziantepspor gole yakın bir takım görüntüsü çizdi. Hemen karşılık vermek bizim adımıza olumlu oldu. Golün gelmesi reaksiyon verebileceğimizi ortaya koydu. İkinci yarıda Gaziantepspor'un agresif oyununda ilk yarıda yapamadığımız, özellikle topun yönünü değiştirmek konusunda biraz daha becerili ve ısrarlı olmalıydık. İkinci yarıda takımımız bunu daha fazla yapmaya başladı. Oyunu kontrolümüze aldık. Böyle bir dönemde böyle bir rakibi ligin ikinci maçında yenebilmek ilerleyen günler için bize son derece mutluluk verdi. Beni bu sezon daha motive gördüğünüzü söylerseniz yanlış bir tanımlama olur. Hangi takımda olursa olsun, fazlasıyla motiveyim. Ama bu sezon sadece benim için değil Fenerbahçeli herkes için böyle. Bunu yerine getirebilmek için her türlü çabayı göstereceğiz.''

-''KİMSEYLE CEBELLEŞMEK İSTEMİYORUZ''-
Kocaman, milli takımlar sağlık kurulu ve Gökhan Gönül'ün mili takımdaki sağlık sorunuyla ilgili bir soruyu şöyle yanıtladı:

''Hata aramıyoruz. Sadece gerçeğin ortaya çıkmasını istedik. Bu konuda yapmaları gereken zehir zemberek açıklama değil. Çok nazik bir dille sıkıntımızı dile getirdik. Fenerbahçe'ye bilgi vermeleri gerekiyordu. Çünkü bu oyuncular hepsi milli takımda gururla oynuyorlar. Ancak burada problem her kimse Fenerbahçeli oyuncular hakkında yazılı veya sözlü neler olduğuna dair açıklama yapabiliyor. Bir takım şeyleri örtbas etmeye çalışmak akıllıca değil. Bizim hataları azaltmaktan başka çabamız yok. Aklı ortaya koyarak çözümler bulmalıyız. Derdimiz birileriyle cebelleşmek değil.''

Takımdan giden ve yeni transfer edilen futbolcularla ilgili soruyu da yanıtlayan Kocaman, ''Bütün transferler için söyleyeceğim en önemli şey, bunu büyük Avrupa takımları gibi yaptığımız söylenemez. Ancak yapmamız gereken yol budur. Şu anda bazen futbol şansımızın da yaver gittiğini söylemekte bir sakınca yok. Seyrediyoruz, sonra neler yapabileceğimiz konusunda antrenör arkadaşlarımızla konuşuyoruz. Sonra da alınması ya da alınmaması konusunda karar veriyoruz. Bunun tersi de olabilir. Bu söylediklerimin bütün halinde düşünülmesi gerek. Bugünkü maçtan sonraki görüntüler geçen sezon ki takımın üstüne çıkabileceğimiz konusunda bir fikir verdi. Ancak bugünkü maç olmasa da bu oyun yapısını biz geçen senenin üzerine koyabilmek adına çaba gösterdik'' diye konuştu.

Fenerbahçeli futbolcu Bienvenu da gol attığı ve kazandıkları için mutlu olduklarını ifade etti.


Etiketler Tolunay Kafkas
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN