Web Sürümüne Geç

''Futbolcularımı tebrik ediyorum''

Pazar 18.09.2011 20:26

Spor Toto Süper Lig Takımlarından Mersin İdmanyurdu'nun teknik direktörü Nurullah Sağlam, Bursaspor ile yaptıkları maça ilişkin, ''Neticede çok da istediğimiz oyunu oynayamadık'' dedi.

Nurullah Sağlam, maçın ardından düzenlenen basın toplantısında, karşılaşmanın zorlu geçeceği bildiklerini belirterek, bu maçta eksikliklerini bir kez daha görme imkanı yakaladıklarına söyledi.
Sıcak havanın her iki takımı da olumsuz etkilediğini vurgulayan Sağlam, ''Her şeye rağmen oyuna istediğimiz gibi başladık. Oyunun başlarında kontrolü elimizde bulundurduk. İlk dakikalarda golü de bulduk, hatta farkı artıracak pozisyon da yakaladık. Ama yediğimiz goller de düşünülmesi gereken pozisyonlar. Bir Süper Lig takımının bu kadar ucuz goller yememesi gerekirdi. Özellikle 1 ve 2. goller, üzerinde çok çalışmış olmamıza rağmen yediğimiz goller. Kaybetmek tabi ki bizi üzdü. Ama futbolda dün yok, yarına bakmak zorundayız. Önümüzdeki 5 günde 2 müsabakaya çıkacağız. Bu müsabakalarda bugünkü hataları yapmamaya çalışacağız'' diye konuştu.

Maçın geneline bakıldığı takdirde dönen toplarda sıkıntı yaşadıklarının göze çarptığını ifade eden Sağlam, şöyle konuştu:

''Oyunun geneline baktığımız da ucuz goller yememiz, takımı konsantreden kopardı. Golü erken bulup, pozisyon yakaladıktan sonra konsantrasyon üst seviyelerdeydi. Ama tabi ki kolay gol bocalamamıza neden oldu. İkinci yarının hemen başında yediğimiz gol ise olayı farklı noktalara götürdü. Neticede çok da istediğimiz oyunu oynayamadık.''

-BURSASPOR CEPHESİ-
Bursaspor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam ise Mersin'de uzun yıllar sonra Süper Lig karşılaşması yapmanın kendilerine nasip olduğu için şanslı olduklarını aktararak, ''Mersin İdmanyurdu ülkemizin önemli takımlarından birisi. Mersin, spor kültürüne sahip önemli kentlerden birisi. Öncelikle Mersin ekibine Süper Lig'de başarılar diliyorum'' dedi.

Kentteki iklim şartlarından yakınan Sağlam, şunları söyledi:

''Bu iklim şartlarında mücadele etmek kolay değil. Sahada mücadele eden her iki takımın futbolcularını da her şeyden önce kutlamak istiyorum. Her iki takımın futbolcuları da bu hava şartlarında futbolun kalitesinin düşmesine izin vermedi. Geçen hafta başlayan ligdeki başarıyı sürekli hale getirmek bizim için çok önemli. Bu amaç doğrultusunda bugünkü maç, bizim için geçen haftanın devamı oldu. İyi değerlendirmemiz gereken bir maçtı. Oluşan atmosfer itibarıyla ligin ilk haftaları önemli. Bizi destekleyen insanlara karşı olumlu bir hava yaratabilmek adına bu süreçler çok önemli. Biz bu doğrultuda bugünkü karşılaşmayı iyi değerlendirdik. İyi bir takıma karşı güzel bir galibiyet elde ettik. Futbolcularımı hiçbirini birbirinden ayırt etmeksizin tebrik ediyorum.''

Bir karşılaşmanın üzüntüsünü ve sevincini unutarak, bir hafta sonraki maçları düşünmeleri gerektiğine değinen Sağlam, ''Biz de bunu yapmak zorundayız. Bu nedenle perşembe günü oynayacağımız Beşiktaş maçına nasıl hazırlanırız, 2 haftadır süren iyi gidişatı nasıl sürdürebilirizin uğraşı içerisinde olacağız'' dedi.

Gazetecilerin Mersin temsilcisinin gösterdiği performansa yönelik sorusunu da yanıtlayan Sağlam, şunları kaydetti:
''Mersin İdmanyurdu Süpe
r Lig'e yeni çıktı ve uzun zamandır bu havayı teneffüs etmeyen bir takım. Ama her şeye rağmen Mersin İdmanyurdu iyi bir takım. Tabi ki uyum sorunu yaşıyorlar. Biz de yaşıyoruz, zaten yaşamayan takım da yok. Mersin İdmanyurdu'nda bizim oyuncularımız ve arkadaşım Nurullah hoca var, inşallah bundan sonra iyi olur.

Ligdeki birçok takım çok önemli futbolcular transfer ederek iyi kadrolar oluşturdu. Nasıl biz şampiyon olarak sürpriz yaptık, bu gibi sonuçlara bu sezonda da herkesin hazırlıklı olması lazım.''
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN