Web Sürümüne Geç

''Gol sevinci oğlumun isteğiydi''

Pazar 18.09.2011 23:30

Galatasaraylı futbolcu Felipe Melo, Samsunspor'u 3-1 yendikleri karşılaşmada iyi bir mücadele sergilediklerini söyledi.

Karşılaşmadan sonra düzenlenen basın toplantısında konuşan Brezilyalı futbolcu, Galatasaray'ı şampiyonluğa ulaştırmayı amaçladıklarını belirterek, ''Ben iyi bir oyun oynadığımızı düşünüyorum. Maçın genelinde iyi oynayan bir Galatasaray vardı. Bir hatamızdan dolayı gol yedik. İlk maçla kıyaslandığında daha iyiye giden bir Galatsaray vardı. Amacımız Galatasaray'ı en iyi yere götürüp, en sonunda şampiyonluğu yakalamak. İyiye gittiğimizi düşünüyorum'' dedi.

Takımdaki kimseyle kıyaslanmak istemediğini, herkesin farklı özelliklere sahip olduğunu anlatan Melo, ''Burada önemli olan bir aile olabilmek. Bunu yakaladığımızı düşünüyorum. Daha önce oynadığım takımlarda çok iyi oyunculara sahiptik ama aile ortamı olmadığı zaman başarılı olunmadığını gördüm. Burada her şey farklı. Mutlaka herkes aynı kalitede olamaz ama önemli olan aileye yakalamak, çünkü başarı bu şekilde geliyor. Ben de bu ortamı yakaladığımızı düşünüyorum'' diye konuştu.

Karşılaşmada attığı güzel golden sonra yaptığı sevincin sorulması üzerine Melo, ''Galatasaray'a imza attığım zaman yaptığımız röportajda kendimi pitbull diye adlandırdım. Oğlum da bunu çok sevdi ve pitbull gibi ısırarak bir gol sevinci yapmamı istedi. Onun istediği doğrultusunda böyle bir sevinç yaptım'' ifadelerini kullandı.

-MUSLERA: ''İYİ BİR KALECİ OLDUĞUMU BİLİYORUM''-
Galatasaray'ın Uruguaylı kalecisi Fernando Muslera ise sarı-kırmızılı seyirciler önünde oynamaktan mutlu olduğunu belirterek, ''Gerçekten insanı duygulandıran bir taraftar vardı. Böyle bir camiaya geldiğim için tekrar çok mutlu olduğumu belirtmek istiyorum. Takıma adaptasyon zamanla olabilecek bir şey. Maçlar ve antrenmanlar geçtikçe birbirinizi daha iyi tanırsınız. Ben de her geçen zamanda takımıma güven vermeye çalışıyorum, önümde de çok güven duyduğum oyuncular var'' diye konuştu.

Geçen hafta İstanbul Büyükşehir Belediyespor karşısında yediği hatalı golle ilgili ''Elleri küçük olduğu için bu tarz hataları yapıyor'' şeklindeki eleştirilerin sorulması üzerine, Muslera, ''Bu tip eleştirileri daha önce oynadığım kulüplerde de aldım. Ama çok fazla umursamıyorum diyebilirim. Çünkü iyi ve tecrübeli bir kaleci olduğumu biliyorum. Bu ellerle çok büyük başarılara imza attığımı biliyorum. O yüzden bunları kafama takmıyorum. Benim için önemli olan kaleci antrenörümüz Taffarel'in düşünceleri. O da bana güveniyor'' değerlendirmesinde bulundu.Yükleniyor
BİZE ULAŞIN