Web Sürümüne Geç

''Üst sıralara oynamak istiyoruz''

Pazar 18.09.2011 22:15

Eskişehirspor'un golcü oyuncusu Mehmet Yıldız, artık üst sıralara oynayan bir takım olmak istediklerini söyledi.

Yıldız, 4-0 kazandıkları Sivasspor maçının ardından yaptığı açıklamada, ''Bu maçta çok değişik duygular yaşadım, çünkü Sivasspor'un bende yeri çok farklıdır. Ben bir yerlere geldiysem, Mehmet Yıldız olduysam bunda Sivasspor'un katkısı büyüktür. Sivasspor ile birlikte çok büyük başarılar yaşadım'' dedi.
Sivassporlu taraftarlara teşekkür eden Yıldız, ''Maçtan önce ve sonra gösterdikleri sevgiyle beni çok mutlu ettiler'' diye konuştu.

Bu galibiyetin ligdeki iddialar için önemli olduğunu anlatan Yıldız, şöyle devam etti:

'''Geçen hafta Beşiktaş'a karşı aldığımız üç puanın bir anlamı olması için deplasmanda galip gelmemiz gerekiyordu. Artık üst sıralara oynamak istiyoruz. Bu nedenle buradan alacağımız puan veya puanlar bizim için çok önemliydi. Maça iyi başladık, çok da iyi oynadık. İyi, haklı bir galibiyet aldığımızı düşünüyorum. Artık bizim için bu maç bitti, yakın bir zamanda Gençlerbirliği maçı var. O maçtan da galibiyetle ayrılıp 3'te 3 yaparak bir seri yakalamak istiyoruz.''

Eskişehirspor'un golcü oyuncularından Kamara ise ''Bizim için önemli bir maçtı. Galibiyet almayı çok istiyorduk. Çünkü geçen hafta Beşiktaş karşısında bir galibiyet almıştık, iyi de oynamıştık. Bunu pekiştirmemiz için bu maçı da kazanmamız gerekiyordu ve bunu başardık'' dedi.
Sahada gösterdikleri performansla galibiyeti sonuna kadar hak ettiklerini anlatan Kamara, şunları söyledi:

''Gücümüzü, yapabileceklerimizi, bunun tersini düşünenlere ve ligdeki bütün takımlara gösterdiğimizi düşünüyorum. Aynı zamanda Mehmet'i de özel olarak tebrik etmek istiyorum. Çünkü 10 yıl geçirdiği bir takıma karşı gelip böyle bir performans göstermek gerçekten her yiğidin harcı değil. Ben bu maç sonunda, birçok insanın, birçok otoritenin düşüncelerinin değiştiğini düşünüyorum. Lige iyi bir başlangıç yaptık, 2 haftada 6 puan aldık ve şu andaki görevimiz bu gidişatı devam ettirmek.''

-SİVASSPORLU OYUNCULAR NAVRATİL VE RASMUSSEN-
Sivasspor'un savunma oyuncusu Jakup Navratil ise ilk yarıda iyi bir futbol oynadıklarını, ancak golde yapabilecekleri bir şey olmadığını belirterek, ''İkinci yarı olmaması gereken bir kırmızı kart gördük, bu oyunun dengesini tamamen değiştirdi. O yüzden beklemediğimiz bir maç ve beklemediğimiz bir sonuç ortaya çıktı'' dedi.

Rıza Çalımbay'ın futbolcularını bu maça aşırı motive ettiğini belirten bir basın mensubunun, bu aşırı motivenin etkisiyle böyle bir sonucun ortaya çıktığını ifade etmesi üzerine Navrati, her maça iyi motive olduklarını, kazanmak için mücadele ettiklerini söyledi.

Kaleci Borjan'ın kırmızı kart görmesi üzerine 66. dakikadan sonra kaleyi koruyan Danimarkalı kaleci Morten Nicolas Rasmussen ise ilk yarıda iyi bir futbol oynadıklarını, rakibin şans golüyle öne geçtiğini söyledi.

Kırmızı kartlar soncu oyunun dengesinin değiştiğini, böyle bir durumda skora dengeyi getirmelerinin zor olduğunu anlatan Rasmussen, ''O yüzden beklemediğimiz bir mağlubiyet aldık'' dedi.

Rasmussen, şimdiye kadar kaleye geçip geçmediğinin sorulması üzerine, daha önceden çocukken oynadığı maçlarda ve yaptığı antrenmanlarda eğlence için kaleye geçtiğini belirterek, ''Burada da böyle bir durum olunca takımıma yardım etmek için kaleye geçtim'' diye konuştu.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN