''Bizim için normal bir lig maçı''

Salı 20.09.2011 19:37

Bursaspor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, 22 Eylül Perşembe günü Beşiktaş ile yapacakları maça ilişkin olarak, ''Karşımızda yıldız futbolcuları olan iyi bir Beşiktaş olacak. Bu zorlu karşılaşmadan 3 puanla ayrılmak istiyoruz'' dedi.

Sağlam, Özlüce Tesisleri'nde antrenman öncesi gazetecilere yaptığı açıklamada, bu zorlu karşılaşmada yeşil-beyazlı taraftarlardan maçı sağduyulu bir şekilde izleyip sadece kendi takımlarını desteklemelerini istedi.

Ligde üst üste aldıkları iki galibiyetle büyük umut kazandıklarını belirten Sağlam, ''Karşımızda yıldız futbolcuları olan iyi bir takım, Beşiktaş olacak. Zorda olsa bu karşılaşmadan 3 puanla ayrılmak istiyoruz. Hedeften uzaklaşmamak için bu tür maçları kazanmak gerek. Gerek saha içerisinde, gerekse saha dışında sınavı en iyi şekilde geçmeye çalışacağız. Saha dışından da taraftarlarımızın bu zorlu sınavdan alnının akıyla çıkacağına inanıyorum'' diye konuştu.

Sağlam, Bursaspor'un iki yıl önce hem lig hem de fair-play ligi şampiyonluğunu kazandığını anımsatarak, şöyle devam etti:

''Beşiktaş maçı, hem Bursaspor hem de taraftarlarının iki yıl önce kazandığı fair-play şampiyonluğunu haklı bir şekilde kazandığını göstermek için çok önemli bir sınav. O yüzden taraftarlarımızın bu sınavdan alnının akıyla çıkacağına inanıyorum. Bu karşılaşma da oynadığımız iki maçtan farklı olmayacak. Bizim için normal bir lig maçı. Amacımız ligde 3'üncü maçımızdan da galibiyetle ayrılmak.''

Bir gazetecinin, ''Yeni transferler takıma tam uyum sağladı mı?'' sorusunu Sağlam, ''Yeni gelen arkadaşlarımız takıma çabuk alıştı. Bunun nedeni yeni arkadaşların içine girdiği grup ve diğeri de grubun içindeki arkadaşların kalitesi. Gelecek adına çok mutlu olduğumu söylemek istiyorum. İnsani değerlerin üzerine birçok şeyi inşa edebiliyorsunuz. O yüzden Allah bizi mahcup etmesin'' yanıtını verdi.

Sağlam, ''Geçen sezon sık sık kadroda revizyona gidiyordunuz. Beşiktaş maçında da revizyon düşünceniz var mı?'' sorusunu ise, ''Son antrenmandan sonra gerekli değerlendirmeyi yapacağız'' dedi.
''Nasıl bir Bursaspor istiyorsunuz?'' sorusunu Sağlam, şöyle yanıtladı:

''Benim istediğim bir Bursaspor hiçbir zaman olmaz. Bir antrenör mükemmel bir takım ister. Biz çok mükemmel bir takım olamayız. Eksikliklerimizi gidereceğiz. Dünyada çok mükemmel bir takım yok. Bunun örneklerini Avrupa'da görüyoruz. Güçlü takımlar da yenilebiliyor, hata yapabiliyor.''
Sağlam, Beşiktaş maçı öncesi cezalı olan Sestak dışında eksiklerinin bulunmadığını da sözlerine ekledi.

-ANTRENMAN-
Bursaspor, Beşiktaş ile yapacağı maçın hazırlıklarını sürdürdü.

Özlüce Tesisleri'nde teknik direktör Ertuğrul Sağlam gözetiminde yapılan ve yaklaşık 1,5 saat süren antrenman ısınma koşularıyla başladı. 30 dakikanın ardından basına ve taraftara kapalı olarak gerçekleşen antrenmanda yeşil-beyazlı futbolcuların pas-pres çalışmasının ardından taktik ağırlıklı çalışma yaptığı öğrenildi.

Bursaspor, Beşiktaş maçı hazırlıklarına yarın da devam edecek.
Etiketler Ertuğrul Sağlam
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN