Kafkas istifa ediyor

Salı 20.09.2011 22:41

Spor Toto Süper Lig'de sahasında Kayserispor'a 2-1 yenilerek ligin dibine demir atan Gaziantepspor'un teknik direktörü Tolunay Kafkas, ''Söyleyecek fazla bir şeyim yok. Görüntü ortada. Büyük ihtimalle yarın başkanla konuşacağım, görevime devam etmeyeceğim'' dedi.

Kafkas, karşılaşma sonrasında düzenlediği basın toplantısında, maçın ardından görevinden istifa etme kararı aldığını söyledi.

Tolunay Kafkas, ''Söyleyecek fazla bir şeyim yok. Görüntü ortada. Büyük ihtimalle yarın başkanla konuşacağım, görevime devam etmeyeceğim. Erken bir hamle yapmanın doğru olduğunu düşündüm. Gelen hocaya da zaman vermem lazım. Yarın bir basın toplantısı yapacağım. Bu, benim kendi kararım. Büyük ihtimalle devam etmeyeceğim. Oyuncu değiştirirken seyirci bana tepki gösteriyor. Suçu hep kendimde ararım. Maalesef büyüme sıkıntısı yaşıyoruz'' diye konuştu.

Oyuncu bir yere geldikten sonra kimsenin bir şey yapamadığını ifade eden Kafkas, sözlerini şöyle sürdürdü:

''Ben iddialı bir adamım. İddialı olmadığım yerde olmam. Ben, belirleyici değil tamamlayıcıyım. Kimseyi suçlamıyorum. Belki değişiklik daha iyi olur. Bir şeylerin altında bir şey aramanın gereği yok. Bunun suçlusu benim. Hiçbir şey dışardan gözüktüğü gibi değil. Mertçe, bütün suç benim. Başkana filan kimseye toz kondurmam. Ben tükürdüğümü yalayacak bir insan değilim. Aldığım karar bu son 3 mağlubiyetle ilgili değil. Ben çok savaş gördüm bunlar benim için tatbikat. Burayı da çok seviyorum. Trabzon hariç hiç bir yerde bu kadar sevgi görmedik. Oyunculara verecek bir şeyimiz kalmadı gibi gözüküyor. Her şey ortada. Başkanımıza toz kondurmam. Herkese teşekkür ediyorum.''

-KAYSERİSPOR CEPHESİ-
Kayserispor Teknik Direktörü Şota Arvaladze ise zor bir maç olduğunu, kazandıkları için mutluluk duyduklarını, maç sonunda görevinden istifa etme kararını açıklayan Gaziantepspor Teknik Direktörü Tolunay kafkas için ise üzüldüğünü söyledi.

Gaziantepspor taraftarlarının maçtan sonra takımı aleyhine tezahürat yapıp, Kayserispor'u alkışlamalarını değerlendiren Arvaladze, ''Söyleyecek çok fazla şey yok. Tolunay hocanın istifa kararına üzüldüm. Taraftarın yaptığı ne fair-play ne de centilmenlik. Ancak zor bir deplasmanda 3 puan aldığımız için mutluyuz'' ifadesini kullandı.
Etiketler Tolunay Kafkas
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN