Beşiktaş Bursa'da

Çarşamba 21.09.2011 20:12

Beşiktaş kafilesi, yarın akşam oynanacak Bursaspor maçı için Bursa'ya geldi.

Beşiktaşlı yönetici ve futbolcuları taşıyan iki otobüs, Pendik-Yalova hattında çalışan ''Recep Tayyip Erdoğan'' isimli feribotla Yalova'ya geçti.

Siyah-beyazlı kafile, buradan polis ve jandarma ekiplerinin geniş güvenlik önlemleri altında Bursa'ya hareket etti.

Beşiktaş kafilesine, yol boyunca geçiş önceliği verildi. Kafile, kırmızı ışıklarda dahi durdurulmazken, bağlantı yolları da geçiş sırasında trafiğe kapatıldı.

Siyah-beyazlı kafileyi, kampa gireceği Holiday Inn Oteli'nde, Bursa Vali Yardımcısı Vedat Müftüoğlu ile Bursapor İkinci Başkanı Haluk Özkıyıcı karşıladı. Müftüoğlu ile Özkıyıcı, siyah beyazlı yöneticilere çiçek verdi. Daha sonra Beşiktaş kafilesi geniş güvenlik önlemleri altında kamp yapacakları otele yerleşti.
Beşiktaş Kulübü'nün, kafileyle birlikte takımı ve yöneticileri korumak için özel güvenlik elemanları getirdiği de gözden kaçmadı.

Takımın otele yerleşmesinden sonra Vali Yardımcısı Müftüoğlu, Bursaspor İkinci Başkanı Kıyıcı, Beşiktaş İkinci Başkanı Metin Keçeli ile diğer siyah-beyazlı yöneticiler, otel önünde gazetecilere poz verdi.
Müftüoğlu, Beşiktaş takımını Bursa'da ağırlamaktan büyük mutluluk duyduklarını söyledi.

Devlet olarak görevlerinin vatandaşın spor müsabakasını huzur ve güven içinde izlemelerini sağlamak olduğunu belirten Müftüoğlu, ''Beşiktaş Kulübü, Türkiye'nin en köklü ve en eski camialarında biri. Bursaspor da Türk futbolunda Anadolu devrimini yapan bir takım. Ben yarınki karşılaşmanın dostluk çerçevesinde geçeceğine inanıyorum. Geçmişte yaşanan geçmişte kalmıştır. Artık yeni bir sayfa açmanın zamanı geldi. Yarınki maçta hak eden kazansın'' dedi.

Özkıyıcı da, Bursaspor taraftarının takımının şampiyonluğa ulaştığı iki sezon önce fair-play ödülünü aldığını anımsatarak, ''Geçmişte yaşananları unutmamız lazım. Yarınki maçta her iki takım da sahaya centilmence mücadele edip, kazanmak için çıkacaktır. Güzel bir maç olmasını diliyorum'' diye konuştu.
Metin Keçeli ise, yeni başlayan ligin bu sezon çıkan olaylar için ciddi cezalar getirdiğini hatırlattı.

Beşiktaş yöneticisi olarak ilk kez 32 yıl önce Bursa'ya geldiğini anlatan Keçeli, şunları söyledi:

''O zaman, maçımızı rahatlıkla oynamış, ardından aynı rahatlıkla Bursa'dan ayrılmıştık. Bursa çok büyük bir kent. Bursaspor da bu kentin en önemli markası. Bizim Beşiktaş olarak felsefemiz, 'iyi oynuyorsak kazanalım, kötü oynuyorsak rakip kazansın...' Burada Bursaspor ve devletin yanımızda olduğunu görmek bizi sevindirdi.''
Etiketler Beşiktaş
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN