''3 haftada henüz puan alamadık''

Perşembe 22.09.2011 22:50

Ankaragücü Teknik Direktörü Ziya Doğan, ligin geride kalan 3 haftasında henüz puanla tanışamadıklarını söyledi.

Ziya Doğan, 2-1 kaybettikleri Sivasspor maçının ardından düzenlenen basın toplantısında, maç öncesi hesaplarını 3 puan üzerine kurduklarını, ancak bunda başarılı olamadıklarını ifade etti.

Kazanmaları halinde tecrübesiz kadrosunun moral seviyesinin de yükselebileceğini belirten Doğan, şöyle konuştu:

''3 haftadır henüz puan alamadık. Özellikle orta sahada tecrübeli bir oyuncuya ihtiyacımız var. Bunun olmamasının sıkıntısını yaşıyoruz. Hem yoruluyoruz, hem tempoyu düşüremiyoruz. Çocukları suçlamıyorum, verilen görevi yerine getiriyorlar. Bugün rakip sert oynadı ve hakemler de buna müsamaha gösterdi. Böyle günlerde camia olarak birlik içinde olunmalı.''

Doğan, ayrıca, oynadıkları Sivasspor ile pazar günü karşılaşacakları Gençlerbirliğ'nin kendilerinden birer gün fazla dinlendiğini dile getirerek, ''Bu durumda fizik durumumuz düşük ve antrenman eksikliğimiz oluyor. Bunlara dikkat etmek lazım'' diye konuştu.

Sivasspor Teknik Sorumlusu Mehmet Bülent Albayrak da geride kalan 2 haftada şansız maçlar oynadıklarını belirterek, ''Bugün arkadaşlarımız inanılmaz derecede mücadele etti. Farklı galibiyet alabilirdik. Özellikle Özden, iyi oynadı. Haftanın kadrosuna girebilir. Bizim için çok önemli bir maçtı. İlk kez 3 puanla tanıştık. Galibiyeti başkanımız Mecnun Otyakmaz ile kalecimiz Korcan'a armağan ediyoruz'' ifadesini kullandı.
Etiketler Ziya Doğan
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN