''Zor bir periyodu 10 puanla geçtik''

Cuma 23.09.2011 23:21

Fenerbahçe Teknik Direktörü Aykut Kocaman, ''Zor bir periyodu 10 puanla geçtik. Gelecek maça kadar yaralarımızı sarmak ve galip gelmek istiyoruz'' dedi.

Kocaman, Kayserispor maçının ardından düzenlediği basın toplantısında, 4 maçta 10 puan toplayabildiklerini söyledi.

Ligin en zor deplasmanlarından birini kazandıklarını ifade eden Kocaman, şöyle devam etti:
''Maçın, bizim koşullarımız altında düşünüldüğünde ne kadar zor olduğu anlaşılıyor. 3 Temmuz'dan bu yana saha dışında birtakım sorunlarla uğraşırken zor maçlar oynadık. Bizim 5 yerli oyuncumuzun hiçbirinden hemen hemen yararlanamadık. Zihinsel, ruhsal olarak her türlü yorgunluğun yükseldiği bir dönemde böyle bir deplasmana geldik. Şota'yı tebrik etmek istiyorum. Kayserispor ne yaptığını bilen bir takım. Maçta öne geçmek ve galip gelmek kolay değildi. Kayserispor karşısında topu çok rahat kontrol etmemiz gerekirken top kayıpları yaşadık. İkinci yarı küçük bölümlerde ve uzun top organizasyonları ile kalemize daha tehditkar gelmeye başladılar ama kazanmayı başardık. 4 maçta 10 puan topladık. Yapabileceğimiz tek şey bütün futbolculara canı gönülden tebrik etmek. Zor bir periyodu 10 puanla geçtik. Gelecek maça kadar yaralarımızı sarmak ve galip gelmek istiyoruz.''

Fenerbahçeli futbolcu Orhan Şam ise iki takımın da çok iyi mücadele ettiğini ancak kendilerinin istedikleri oyunu tam olarak sahaya yansıtamadıklarını kaydetti.

Kayseri'nin her takım için zor bir deplasman olduğunu vurgulayan Orhan Şam, ''3 puan aldığımız için mutluyuz. Sakatlarımız çok. Onlar da düzelince gerçek Fenerbahçe'yi sahaya yansıtacağız. Maç sırasında darbe aldım ama ciddi bir durumum yok. Birkaç gün içinde toparlanırım. Maçlarımız sıkışık bir periyotta ama işimiz bu, profesyoneliz. Ne görev verilirse onu yapmak zorundayız'' diye konuştu.

Ziegler ise bu yorucu periyotta kendi açılarından son derece güzel sonuçlar elde ettiklerini anlattı. Bunun kendileri açısından önemli ve morallerini artıran bir etmen olduğunu dile getiren Ziegler, şunları kaydetti:
''Lige böyle bir başlangıç yapmak güzeldi. Şimdi yitirdiğimiz enerjimizi toplayıp önümüzdeki maça hazır çıkmalıyız.

Tabiri caizse havuza bir anda atıldım ama çok kısa zamanda takıma uyum sağladım. Yeteneklerimi ortaya koyma şansı yakaladım. Türk futboluna uyum sağladığımı düşünüyorum. Hocamın istediklerini de taktiksel olarak yerine getirdiğimi düşünüyorum''

Ziegler, Juventus'dan buraya gelmesinin doğru bir karar olarak düşünüp düşünmediğinin sorulması üzerine de ''Bunu kesinlikle doğru tercih olduğunu söyleyebilirim. Bunu kazanmış olmamıza rağmen söylemiyorum. Kazanmasak da doğru tercih olduğunu düşünüyorum. Burada çok mutluyum. Kısa bir zaman geçti ama izlenimlerim son derece olumlu. Şu an yoğunlaştığım tek nokta takımın başarısı. Türkiye ligi son derece zorlu. Rakipler bize karşı son derece motive olmuş. Maçlarda en ufak ciddiyetsizliğe yer yok'' dedi.

Kayserispor Yardımcı Antrenörü Jean Jacgues Nederburgh da Fenerbahçe'yi galip geldikleri için tebrik etti.

Takımları ile gurur duyduklarını dile getiren Nederburgh, ''Bu gece çok iyi ve istekli oynadılar. Çok şans yakaladık ama maalesef gol atamadık. Eğer böyle oynarsak önümüzdeki hafta puanlar gelecektir'' dedi.


Etiketler Aykut Kocaman
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN